2012_beachflag

Sydkustloppet 28 april 2012

Det började med regn i startområdet, men det blev uppehåll strax efter start. Sedan blev det klarare allt eftersom och i mål var det soligt och skönt. Härligt löparväder, 10-15 grader och den svaga vinden från norr var knappt märkbar.

Nytt deltagarrekord med 509 startande och 503 som fullföljde in i mål. Nytt banrekord för damer.

Automatisk tidtagning (bruttotid) med chip i nummerlappen av Racetimer. (Resultaten finns också hos Racetimer >>)

 

 

 

Kvinnor 21,1 km

PlatsFörnamnEfternamnOrtRepresenterarStartnrResultat
1SaraIvarssonMalmöMalmö AI3581:31:10
2JannikeÅkessonKarlskronaTeam Blekinge1971:32:42
3CarolineFredrikssonMalmöTeam Nightman2881:35:23
4JaanaNehezHelsingborgIS Göta friidrott4091:36:43
5AnnaNystedtKävlinge5921:37:03
6Anne-MarieLyngbyeTølløseHvalsø Løbeklub4341:37:48
7AnneliSkogsbergFurulund4201:39:34
8CharlotteSandbergMalmö2291:39:50
9KimGustafsonLund5721:40:23
10SofiaSwartzKarlskronaTeam Blekinge1371:44:03
11JohannaOlssonMalmöTF4371:45:16
12KarolinaLarssonMalmö, Sverige1151:45:26
13MariaRydström521:46:22
14CharlottaSvalanderLilla BeddingeLonesome Runners2211:46:22
15EmmaKristenssonMalmö871:47:14
16EvaSvantesson6111:48:58
17ElinGunnarssonLinköping3831:50:12
18LeneJakobsenViby,DanmarkHvalsø Løbeklub3391:50:52
19KristinaHolmRyssbergets IK3721:51:00
20AnkiLinderoth2711:51:03
21AgnetaSvedbergLund4681:52:25
22RebeckaStenqvistGöteborgIK Jogg4391:52:36
23HildaAnderssonMalmö4261:53:11
24ErikaTengbergBjärred3191:53:38
25AnnaOlssonHjärupPeab IF2781:53:47
26AnkiPerssonsverige731:53:58
27UlrikaLindbroTrelleborg1011:54:41
28MajaSelseTrelleborgKustjoggarna1221:54:51
29ninahenriksenKirke Hyllinge3411:55:04
30JennyMazetti JakobssonMalmöMalmö Löparförening1781:55:09
31MadeleneSchougHelsingborg2111:55:11
32Anna-KarinNilssonAnderslövTeam Thagg201:55:39
33MalinJanssonVintrie2821:55:45
34CinaCederbergTrelleborgKustjoggarna991:55:53
35ChristinaAndersson SkogOlofströmStigmännen OK, Karlshamn5871:56:37
36SaraAssarssonMalmö1891:56:50
37ChristinaKämpelyckeSvedala211:56:54
38CamillaTangvaldSkanörFriskis & Svettis, Vellinge1581:57:00
39LinneaRoddarLund5561:57:09
40FridaEkströmLund4271:57:16
41MariaBiörklund HelgessonYstadYstad IF1551:57:19
42AlexandraPalmbladGislövs Läge2411:57:58
43ElinArnshedTrelleborg2701:58:18
44MarianneLiljaHöör3221:58:22
45ElisabethÅkerlundLund4741:58:37
46ÅsaNorheimTrelleborgGislövsspinnarna5411:58:51
47EmmaJönssonTrelleborg4241:59:13
48MarieWesterbladHässleholmPerstorp AB IF1801:59:52
49PiaChristiansenJystrupHvalsø Løbeklub3452:01:00
50janborg nilssontrelleborgHagespissarna1752:01:04
51MathildaLenegårdKorsberga612:01:25
52JessicaOlssonMalmö4822:01:43
53JosephinePhilipsenMalmö2762:01:47
54MarieRamlundÅhus4312:01:49
55Lovisa MariaHåkanssonYstad5232:01:49
56EllenOlssonTrelleborgSkåre Swim Club5532:02:00
57NinaFredrikssonSvedala4282:02:00
58LouiseLönnqvistTrelleborgIFK Trelleborg Friidrott3132:02:49
59MiaWrannertTrelleborg912:04:31
60Ann-SofieMartinez RiquéAnderslöv562:04:56
61LinneaHåkanssonLund5242:05:16
62LindaLundinTrelleborg1702:05:16
63AnnemarieZinckHolte, DanmarkDanmark1942:05:28
64HeleneMattsson RingTrelleborgKustjoggarna3512:05:28
65KristinaberglundfalsterboFriskis & Svettis, Vellinge3162:05:29
66AnnaKlintalmSmygehamn2582:05:35
67SofiaAnderssonTrelleborg5892:06:47
68BirgittaCederströmKävlinge5522:06:59
69SaraNimarkMalmö3102:07:35
70LisaGustafsonLund312:07:37
71SaerunJonsdottirÅkarp3952:08:00
72LottaOlssonTrelleborg3572:08:07
73EleonoreAnderssonLund4592:08:09
74MarnaJuhlinHässleholm1912:08:18
75SigridSandbergVäxjö1422:09:07
76AuroraLindströmLund5312:09:14
77LailaLeandersonSvängstaStigmännen OK, Karlshamn5822:09:20
78KlaraAnderssontrelleborg4882:09:37
79IngelaRichardsonVejbystrand2042:10:24
80AnnikaThunellTrelleborg152:11:20
81HelenDragestamMalmöDylanboys & girls1662:11:42
82AnnaGisselssonlund4632:11:47
83CamillaSöderlingTrelleborg572:11:50
84AnnaCelanderSmygehamn822:11:55
85AlexandraLöfstrandSturefors3532:12:37
86ChristelJohanssonBeddingestrand362:13:45
87AnnaArvidssonLund762:14:28
88KarinLangBunkeflostrand5642:15:17
89HelenaHanssonRonnebyTeam Blekinge2072:15:28
90MariaEkTrelleborg122:15:46
91MalinFrankelTrelleborg3812:16:33
92Ann-LouiseFolinSvängstaOK Skogsfalken5792:16:35
93CharlotteFurtenbachMalmö1792:16:55
94KristinaGeelmuyden KarlssonPerstorp5262:17:42
95LouiceQueckfeldtMalmö2482:18:12
96KerstinOlssonTrelleborg842:18:12
97GunillaOlssonTrelleborg6012:18:35
98MariUlfsdotter NilssonVellinge1932:19:14
99MariaKarlssonMalmö2242:19:38
100MatildaPålssonHöör5342:20:17
101AnneliThulinSvedala4482:21:36
102EmmaBergMalmö1302:21:52
103JeanetteFredssonHelsingborg5932:21:54
104CarinaAnderssonTrelleborg6022:23:28
105ChrisThulinHöllvikenTeam Signum5542:23:37
106MatildaNordahlLimhamnMalmö Löparförening4132:24:06
107KyokoWadaLund4972:24:15
108AnnaCarnegårdMalmöSydsvenskan142:25:19
109SofiGudmundsson-ÖströmTrelleborg4782:25:51
110ElizabethLejonTrelleborgKustjoggarna1532:26:43
111AlinaBjörkmanLund5292:26:53
112SaraEstenlundLund4912:27:56
113LindaNyberg PronkTrelleborg2902:28:10
114Karen RuthAmbirkMalmö52:28:45
115LinaAnderssonMalmö5162:28:55
116CeciliaSjöstrandSkivarp3182:30:10
117LovisaKjellénLund5672:30:23
118KristinByMörarpTeam Signum1572:33:15
119CarolineMattssonTrelleborg1542:37:45
120CatrinWennberg-ParfittKlagstorp652:38:46
121GunillaKristianssonKällstorp5952:39:40
122HelenaSandbergMalmö2392:42:37
123JuliaModinStockholm2602:42:37
124AmandaHallqvistTrelleborgTeam Hallqvist2342:47:17
125JeanetteLe Mahieu4772:54:48
126SandraSånessonTrelleborg2422:55:15

Män 21,1 km

PlatsFörnamnEfternamnOrtRepresenterarStartnrResultat
1MagnusNilssonSvedalaHammarby IF5971:16:14
2KalleKoinberg HenriksonMalmöTeam Nightman2871:23:48
3DanielTengbergBjärredCrisp TriTeam531:24:16
4JonasPorshultKarlskrona1881:24:57
5DanielJohanssonStockholmIF Linnéa5631:25:33
6TomasBoremalmHaparanda, Sweden1081:25:40
7DanielErmanTrelleborgIFK Trelleborg Friidrott21:26:34
8AndersOlssonTrelleborgIFK Trelleborg Friidrott2271:26:39
9JuhaSalomiesTrelleborgSolgårdens Driverier AB3471:26:49
10TorbjörnSvenssonBlentarpIK Jogg411:27:18
11SvenGustafsonLund321:27:34
12ErpurAdalsteinssonÅkarp591:28:06
13ErikPerssonSödra Sandby4171:28:12
14AndréAhlbinMalmöjogg.se4851:28:14
15ErikAnderssonMalmöPildammarna1061:28:25
16AlexanderLemlandMalmö2531:28:50
17OlavNorheimTrelleborg971:29:03
18GustavKarlssonKristianstadRyssbergets IK5981:29:07
19LaurentLeloupGenarpTetra Pak IF2831:29:22
20JohanRebergFurulund1411:29:31
21HåkanLarssonTrelleborgIFK Trelleborg Friidrott1161:29:39
22WalterDobricHallaröd6191:29:57
23JonasHanssonMalmö6091:30:03
24Karl-JohanHagmanMalmöCrisp TriTeam3001:30:04
25GunnarÖhrwallSmygehamn811:31:08
26FredrikOhlinStockholmStoneridge Runners3741:31:10
27AndréBergqvistMalmö5501:31:25
28MagnusLevinLöddeköpingeDösjöbro IF1331:31:34
29FilipHåhusMalmö4721:31:55
30PärSiköLundTeam Create2261:31:57
31MagnusSjöbergTrelleborgIFK Trelleborg Friidrott81:32:35
32ChristianWiedelMalmö SwedenSkåre runners1281:32:58
33Karl-JohanHjertströmMalmö4841:33:40
34MartinSvenssonTrelleborgIFK Trelleborg Friidrott3201:34:00
35TobiasOlssonHjärup481:34:10
36BengtWiedelTrelleborg SwedenSkåre runners1271:34:16
37LudvigLiljeqvistMalmö4321:34:30
38DanielLjungdahlHöör2101:34:33
39AndreasKerrenÅkarpPildammarna741:34:33
40TobiasHolmqvistVejbystrand961:34:57
41HenrikNambordLommaGIF Nike751:34:58
42LarsGullersÅkarp941:35:28
43Philip AlexanderHelmCopenhagenRubow Arkitekter3681:35:34
44JonasLarssonGislövs lägeTrelleborgspolisens IF1871:36:23
45UlfJakobssonMalmö1771:36:50
46MikaelIsakssonEslöv1031:37:02
47JoachimBieleckiMalmöMalmö Löparförening91:37:05
48TommyJacobsenKøbenhavn Ø3381:37:07
49JanSkovrindHvalsø, DanmarkHvalsø Løbeklub3351:37:08
50MagnusWallinÅkarpLK Myran441:37:13
51JonasPerssonS Sandby, Sweden1351:37:19
52StefanPerssonMalmöVitaby1071:37:25
53MarkusRytterkullflyingeTeam Create1091:37:31
54MarcusBällgrenRåå🙂2091:37:32
55HenrikArnellMalmö6181:37:35
56RikardBertheliusLommaJS Sverige2551:37:43
57Bent KimJensenFredericiaFAGI4331:37:48
58OlofOstranderHöllviken231:38:08
59MatsSvenssonKRISTIANSTADRyssbergets IK4811:38:15
60JimmyNilssonMalmö2301:38:18
61JohanFolkessonMalmöPildammarna2161:38:30
62StefanPerssonEslövKulturlaget1451:38:40
63JosefSilva MobergTrelleborgLonesome Runners1861:38:45
64HåkanMalmqvistTrelleborgTeam Signum391:38:51
65MattiasLindskogHässleholm771:38:55
66MartinEricssonGöteborg4401:38:56
67JesperPeterzénMalmö5741:39:13
68PatrikLillTrelleborgStrö Data AB3481:39:23
69BrorGustafssonGöteborg3861:39:30
70PeterPerssonYstad471:39:44
71HenrikWesterbladTrelleborg5281:39:47
72GustafKrigströmKarlskrona71:39:58
73OlaBlomgrenHelsingborgTeam Signum1961:40:02
74MattiasWesterLundTeam Signum3711:40:14
75RobertHanssonMalmö981:40:36
76AndreasBordesLimhamn4551:40:50
77MatsKlippbergHöllvikenCrisp TriTeam1441:41:03
78KristoferAndréassonLUND3691:41:08
79AndersOlnertSvedala1741:41:14
80NicklasRöhlSkanör4701:41:19
81JohanKaunitzMalmö2591:41:34
82AndersBrobergEslövEslöv3081:41:37
83MichaelRunerstenMalmö711:41:38
84Jarek MikeszMilewskiHjärupTriathlon Syd1601:41:44
85BjörnJälénLund3301:41:50
86ThordurThorvardarsonKäglinge6071:42:11
87GlennAlverusHelsingborgIS Göta5611:42:14
88RobertFelixHöllviken1401:42:14
89AndersAxelssonMörarpTeam Signum1621:42:16
90Lars-GöranMånssonMalmöTeam Rynkeby Malmö4951:42:34
91DickOlssonEslövKulturlaget1461:42:36
92JonasStrayBorås2141:42:41
93OlaHanssonLund4731:42:42
94FrancisMårtenssonMölndalRunning Goose6061:42:51
95RogerLeandersonSvängstaStigmännen OK, Karlshamn5811:42:53
96FredrikTancredTrelleborg1241:42:59
97DanielLandénTrelleborg5551:43:03
98PärOttossonLundHåstad FK6051:43:05
99ErikErlingMalmö5831:43:19
100MathiasSjöbergMalmö2751:43:20
101FredrikHugossonLommaLunds OK5511:43:23
102ThomasPerssonTrelleborgKustjoggarna4111:43:24
103DanielNilssonTrelleborgKustjoggarna1201:43:25
104TonyAnderssonLundTriathlon Syd3031:43:34
105GertLarsenCopenhagen4021:43:43
106AndrewWitseySmygehamn5881:43:52
107MatsFallmanVellingeFLS Motion4671:43:58
108HenrikNilssonTrelleborgIFK Trelleborg Friidrott3141:43:58
109OlaSvenssonBeddingestrandSvensson & Son Måleri271:44:06
110LinusLindströmVellingeTeam Signum401:44:08
111DanielJönssonTrelleborgTre Lyktor4761:44:09
112UlfBengtssonTrelleborgFritids IF2231:44:11
113ThomasErikssonBeddingestrandÖT Smygehuk FF61:44:17
114PeterMuellerMalmöDHL Malmö3841:44:20
115ChristianPerssonMalmö2891:44:30
116JonasNielsenOxie1381:44:36
117JensAnderssonMalmö2281:44:38
118MichaelDalyTrelleborg3251:44:44
119ThomasTrulssonMalmö831:44:46
120BirgerSteffensenTrelleborg4051:44:54
121MartinGanslandtTrelleborgHumanus Dental AB3731:45:25
122Jonassvanströmlund4191:45:26
123JesperMånefjordLund5691:45:29
124RobertoAppioLund4921:45:30
125MikaelBergendahlMalmö3901:45:38
126ClasEkströmHarlösa2371:45:40
127MagnusMohlinMalmö5121:45:43
128MattiasMolinSösdala5701:45:47
129EmilLindskogKarlskronaFörsvarsmakten4501:45:48
130HannuSirviöTrelleborg5901:45:57
131AndersSjöbergMalmöMalmö Löparförening1901:46:03
132DanielBjörkGlimåkra4081:46:22
133HåkanZaarLjunghusen461:46:23
134MarkusVihmaLund5461:46:43
135JonasPerssonSkurup4071:47:10
136JanOlssonTrelleborgPosten IF6201:47:29
137AndersPersson3991:47:34
138AndrewCrightonTrelleborg3871:47:41
139ChristerHanssonTrelleborg2541:47:41
140SverkerStjernströmMalmö1051:47:41
141RobertBurmanGränna3261:47:42
142JohanBurmanMalmö5191:47:42
143HåkanNilssonFärlövKristianstads triathlon371:48:08
144OliverJohnssonTrelleborgKustjoggarna4161:48:22
145KarlAlbjärmalmöVärnhems Glada Motionärer2991:48:23
146StefanFrecceroMalmöMalmö Löparförening6101:48:24
147MattiasErikssonKristianstad4621:48:41
148DanielNilssonTrelleborgBK Borgen4441:48:42
149JohanBauerTrelleborgTeam f98 IFK Trelleborg601:48:43
150JonatanTorstenssonLinköping641:48:54
151MarcusCarlssonSjöbo4461:49:04
152TomasAxelssonHelsingborgTeam Signum4531:49:04
153JesperKarlssonLund4791:49:04
154OlaNilsson1501:49:05
155GustavBjörkOxie1711:49:26
156AntonioGallardo GirelaSödra Sandby5421:49:29
157MarkusAnderssonTrelleborg5911:49:30
158OlaKarlssonTrelleborg1631:49:36
159AndreasStrandellSvedala5171:49:41
160AndreasMårtenssonDösjebro2771:49:55
161KlasHjortTrelleborg2171:49:56
162anderspalmquistklågerupDylanboys & girls621:50:01
163BengtRosenkvisttrelleborgTre Lyktor1211:50:03
164JesperLilliesköldStockholm4861:50:06
165OlofOttossonKarlskronaPan Kristianstad1981:50:18
166NiklasLarssonStockholm5731:50:22
167AndersStrömMalmöHeleneholms Triathlon6161:50:26
168MichaelLundströmSvedala1651:50:26
169matsNilssonTrelleborg5301:50:28
170MatsNilssonSkanörMAQS Law Firm4991:50:30
171AndersDahlströmVellinge1611:50:36
172MartinSvenssonNymölla4041:50:43
173FredrikNordbladhLöddeköpinge261:50:44
174UlfRittemarYSTAD2491:50:54
175JohanSjöbergHuaröd721:51:02
176JakobSchmidtJystrupHvalsø Løbeklub3461:51:07
177MikaelStenborgTrelleborg3601:51:07
178MartinAnderssonAnderslövAnderslövs Pizzeria4471:51:08
179BosseSöderbergTrelleborgHagespissarna2221:51:14
180JesperLöfbergTrelleborgKustjoggarna3911:51:16
181BennyKarlssonSölvesborg5001:51:24
182BennyNilssonStaffanstorp801:51:26
183MatslundhfalsterboFriskis & Svettis, Vellinge3151:51:31
184AndreasCederströmKävlingeRoad Lizards5021:51:35
185MikaelKretzSödra SandbyCrisp TriTeam3941:51:45
186PontusAndgrenMalmöMAQS Law Firm2501:51:49
187AndersDahlbäckHöllviken2731:51:57
188AndersBengtssonLund4611:52:01
189AndersGanslandtLilla BeddingeÖT Smygehuk FF101:52:01
190BjörnBennrupFalsterboFriskis & Svettis, Vellinge421:52:18
191Jan ÅkeCarlssonFalsterboFriskis & Svettis, Vellinge5941:52:33
192OlaPalmbladGislövs Läge2401:52:45
193AndersJohanssonTrelleborg2131:52:50
194MartinRengboTrelleborg3441:52:57
195HampusKiotseridishöllviken5751:53:12
196ChristofferBengtssonMalmö6031:53:12
197AndersMarlingHöörFrosta Multisport701:53:20
198AndersClausSmygehamnHiss i Skåne AB291:53:27
199JonasFredrikssonSvedala4291:53:32
200FlemmingPedersenHvalsøHvalsø Løbeklub3501:53:36
201MagnusJepsonTrelleborg2561:53:44
202CalleSennbroSödra Sandby5601:53:46
203JohanAnderssonTrelleborg4891:53:56
204MånsGustafssonVellinge4961:54:03
205KlasJohanssonHelsingborg4301:54:11
206AndersLindbladSödra Sandby-4941:54:21
207JanHerbertsonBunkeflostrandHeleneholms IF1121:54:27
208DanielNordinTrelleborg2311:54:29
209KristerAnderssonMalmö1671:54:36
210SimonJönssonFjärdingslöv3661:54:38
211JohanSchubertTrelleborgMAQS Law Firm5031:54:45
212ÖrjanBerghMalmöIK Stym1921:54:53
213MartinLundgrenSmygehamnÖT Smygehuk FF301:54:59
214PerSaurowTrelleborgKustjoggarna3331:55:17
215ChristerRappVellingeLindabs fritidsklubb5781:55:23
216MagnusLundquistHöllvikenFormtoppen5071:55:31
217ErikHammervikLinköping2201:55:35
218OlleSvalanderLilla BeddingeLonesome Runners2361:55:48
219AndersMalmbergTrelleborg5761:55:56
220JonnyNilssonMalmö4361:55:59
221NiklasGelknerKävlinge3701:56:07
222LeifTengbergTrelleborg1731:56:30
223StaffanLindvallBarsebäck851:56:34
224JonasAnderssonTrelleborgHagespissarna1761:56:38
225AndersAugustssonOxie1721:56:43
226JensRydénBjärredKnow IT1821:56:43
227MagnusPerssonHelsingborg4491:56:50
228JonasErikssonTrelleborgVVS Agenturer AB2511:56:53
229JerryCarlssonTrelleborg2431:56:54
230JörgenSjöslättSkurup3881:57:18
231MichaelZaarTrelleborg4251:57:41
232MathiasPerssonTrelleborgKustjoggarna1321:57:41
233JonasElmerSkurup5771:57:43
234AndersHedinHöllviken4011:58:02
235MagnusLindströmMalmö3801:58:08
236Jan-ErikSvärdTrelleborgKustjoggarna1001:58:10
237AndersSjöströmGöteborg4521:58:15
238OskarBengtssonTrelleborg5141:58:16
239MattiasBohmMalmö5181:58:22
240MarcoSvantessonAnderslöv5041:58:37
241MagnusHemborgTrelleborg161:58:46
242SebastianLarssonTrelleborgTeam Signum551:59:01
243BrianSorensenMalmö5101:59:08
244AndreasWahldenTrelleborg2451:59:31
245MarkusNilssonTrelleborg6081:59:33
246AlexanderSvenssonKristianstad511:59:40
247JonellmarklandvetterRulles IF3322:00:03
248Kees-JanPronkTrelleborg2922:00:04
249JohanPerssonTrelleborgTeam Signum1952:00:07
250AndreasGillheimLimhamn5452:00:17
251DanielKarlssonSmygehamn2722:00:20
252RobertHarnischTrelleborgKustjoggarna3782:00:29
253RogerAnderssonTrelleborg3932:00:30
254MatsPålssonTrelleborgKustjoggarna1482:00:39
255CedrikWremeVellinge4062:01:22
256ClaesSilfverhjelmLerum4692:01:23
257RolfLarssonTrelleborg952:01:28
258EdvardFångHöllviken1592:01:31
259StellanLönnqvistTrelleborg3432:01:36
260SteveDunnico1512:01:41
261MatsCarlssonSvedala4872:01:44
262GustavTorissonMalmöTrölsgänget4182:01:48
263LarsHaglundÅhus4382:01:50
264MartinHäggTrelleborg4222:01:58
265BoPerssonTrelleborgKustjoggarna4832:02:16
266UlfSvensson6122:02:36
267PeterAhlmLund3982:02:54
268KentNatermanTrelleborgRäddningstjänsten3402:03:08
269MatsBrodinSkurup3892:03:22
270RobertHarvigssonBunkeflo242:03:27
271jonasnevhagetrelleborg5332:03:35
272MarkusLarssonTrelleborg5322:03:36
273ErikBengtssonMalmö2182:03:38
274TommyNimarkÄngelholm3852:03:44
275MathiasHerrströmSmygehamnÖT Smygehuk FF2852:03:52
276PeterLarssonEslöv1132:04:13
277PeterJohnssonTrelleborgTre Lyktor892:04:15
278StellanEkholmSkanörFriskis & Svettis, Vellinge4412:04:21
279LarsJönssonValdemarsvik2792:05:11
280JonEkelundMalmö5432:05:21
281Mikaelklebemalmö2662:05:22
282AndersColstrupTrelleborg452:05:27
283AlfArnshedTrelleborg2682:05:35
284JörgenCarlströmerAlingsås4902:05:36
285JonasFolkstrandTrelleborg1102:05:58
286ErikHanssonSmygehamn132:06:29
287AndersStrömbergLund5092:06:29
288AndersAnderssonTrelleborg922:06:34
289MarkoLindholmAnderslöv5012:06:37
290MikaelBerggrenMalmöF.C Lagunen172:07:10
291ErikBorgekeMalmöF.C Lagunen5572:07:11
292MikaelHanssonTrelleborg1362:07:37
293ErikLundströmSmygehamnÖT Smygehuk FF2842:08:14
294JonasTufvessonHöllvikenSydtotal4982:08:14
295TorgnySteenHöllvikenCreativeChildren.se662:08:42
296PerKristianssonKällstorp5962:09:09
297PeterSvenssonTrelleborg5362:09:29
298MagnusThaggAnderslövTeam Thagg192:10:09
299DennisOlssonMalmö3792:10:25
300MartinTriksonBjärred1292:10:32
301MartinLindgrenHelsingborg2972:10:35
302ClaesMalmbergLund4642:11:15
303UlfJönssonLundTetra Pak IF3272:11:28
304JonasJisanderTrelleborgTeam Signum692:11:30
305per schifterschoukirke hyllinge3422:11:59
306BengtFolinSvängstaOK Skogsfalken5802:12:04
307MarkusJurlandDe sju haven6042:12:06
308PatrikNilssonMalmöJayway5992:12:14
309MikaelSigstedtMalmö492:12:42
310MatsLindforsRååRVK5652:12:52
311ThomasNilssonTrelleborg2322:13:13
312MichaelÅslundTrelleborgTeam Signum182:13:17
313PärFriisMalmöMalmö Löparförening3112:13:26
314AndersMårtenssonTrelleborgÖT Smygehuk FF3022:13:29
315GunnarHenrikssonKlagstorp1172:13:41
316StefanSimonssonTrelleborg3092:14:20
317HansJ:son-GreenMalmö2802:14:31
318FredrikBrobeckHöör112:14:50
319PelleMårtenssonHöllviken1342:14:55
320Mario-AlessanderBauwensLund5372:14:56
321RobertGalambosHöllviken252:15:00
322StefanCesarOxie4122:15:43
323AxelHåkanssonLund2812:15:47
324OskarJanssonLund5082:15:47
325HenrikKarlssonLund2742:15:47
326MagnusBjörklundTrelleborgRevelino Revision AB4422:15:55
327ChristerHallgrenTrelleborg12:16:03
328JanSöderbergMalmö932:16:19
329DarminKahrimanMalmöService Butik D&A4152:16:23
330DamirSalamaMalmö4142:16:24
331EricWalldénTrelleborgKulturlaget3612:16:26
332OskarWahldenTrelleborg2462:16:26
333ChristianLienau SvenssonTrelleborg3492:16:36
334RogerThellTrelleborg1642:16:51
335RickardLindvallTrelleborg3212:17:31
336RobertSvenssonSkanör1392:17:40
337AlexanderHolmkvistMalmö3172:18:10
338OlaSvenssonTrelleborgTeam Signum3562:19:02
339OliverLoranLund5472:19:02
340PatrikRullanderSurteRulles IF3292:19:30
341ThomasLarssonTrelleborg3552:19:32
342TorbjörnMånefjordLekeryd5682:19:51
343PeterKjeldsenTrelleborg2642:19:53
344HåkanHanssonTrelleborg1852:19:55
345LarsPålssonHöör5352:20:17
346UrbanFröderbergHöllviken1042:21:13
347ThomasLindskogHöllvikenHöllviken6002:21:48
348RobertThunellTrelleborgEltelnetworks3822:22:21
349HåkanLindahltrelleborg3052:22:22
350HenrikEneskjöldSandhem4002:22:27
351ÖrjanOlsmatsUppsala4802:23:36
352PeterWinklerFalsterbo2862:23:41
353PatrikNilssonSkövde792:24:02
354JonasSvenssonMalmö1022:24:43
355RicardoCohnLundNej.5402:25:17
356AndreasLandénTrelleborgTeam Signum682:25:17
357MartinNilssonMalmöNordisk E-Handel4662:26:55
358JesperCederlöfMalmö3062:26:56
359JohnnyAnderssonTrelleborg4602:27:07
360TomArnshedTrelleborg2692:29:25
361ToniLazarevskiTrelleborg3972:29:46
362JohanLänströmTrelleborg1112:30:07
363KarolySzegfüTrelleborg4712:30:08
364GregerNybergTrelleborgIFK Trelleborg Friidrott2912:32:17
365CHRISTIANCAMMERÖtrelleborg5062:33:10
366MattiasWrangtorpMörarpTeam Signum1562:33:57
367MorrisPackerVejbystrand2032:34:01
368MartinCronierMalmöProjekt Barfota1522:34:05
369RayPearsonTewkesbury, EnglandAlmost Athletes902:34:34
370BengtLundströmMölndal582:36:05
371ThomasHallqvistTrelleborgTeam Hallqvist2332:40:06
372DickWesterbladHässleholm1812:41:55
373RichardSteenHöllvikenCreativeChildren.se672:44:58
374Per-ÅkeWalldénTrelleborgKulturlaget2522:46:44
375MagnusPålssonBåstad3242:50:58
376LarsBenediktssonGislöv strandmarkP&B Bilvårdscenter AB2952:51:25
377FredrikAnderssonTrelleborg3923:19:30

Lagtävling

PlatsTeam nameTidLagresultat
1.Crisp TriTeam4:22:32
Daniel Tengberg1:24:16
Erik Persson1:28:12
Karl-Johan Hagman1:30:04
Mats Klippberg1:41:03
Mikael Kretz1:51:45
2.IFK Trelleborg Friidrott4:22:52
Daniel Erman1:26:34
Anders Olsson1:26:39
Håkan Larsson1:29:39
Magnus Sjöberg1:32:35
Martin Svensson1:34:00
Henrik Nilsson1:43:58
Louise Lönnqvist2:02:49
Greger Nyberg2:32:17
3.Pildammarna4:41:28
Erik Andersson1:28:25
Andreas Kerren1:34:33
Johan Folkesson1:38:30
4.Ryssbergets IK4:58:22
Gustav Karlsson1:29:07
Mats Svensson1:38:15
Kristina Holm1:51:00
5.Team Signum4:59:07
Håkan Malmqvist1:38:51
Ola Blomgren1:40:02
Mattias Wester1:40:14
Anders Axelsson1:42:16
Linus Lindström1:44:08
Tomas Axelsson1:49:04
Oskar Bengtsson1:58:16
Sebastian Larsson1:59:01
Johan Persson2:00:07
Michael Åslund2:13:17
Ola Svensson2:19:02
Chris Thulin2:23:37
Andreas Landén2:25:17
Kristin By2:33:15
Mattias Wrangtorp2:33:57
6.Hvalsø Løbeklub5:05:48
Jan Skovrind1:37:08
Anne-Marie Lyngbye1:37:48
Lene Jakobsen1:50:52
Jakob Schmidt1:51:07
Flemming Pedersen1:53:36
Pia Christiansen2:01:00
7.Malmö Löparförening5:11:32
Joachim Bielecki1:37:05
Anders Sjöberg1:46:03
Stefan Freccero1:48:24
Jenny Mazetti Jakobsson1:55:09
Pär Friis2:13:26
Matilda Nordahl2:24:06
8.Kustjoggarna5:15:11
Thomas Persson1:43:24
Daniel Nilsson1:43:25
Oliver Johnsson1:48:22
Jesper Löfberg1:51:16
Maja Selse1:54:51
Per Saurow1:55:17
Cina Cederberg1:55:53
Mathias Persson1:57:41
Jan-Erik Svärd1:58:10
Robert Harnisch2:00:29
Mats Pålsson2:00:39
Bo Persson2:02:16
Helene Mattsson Ring2:05:28
Elizabeth Lejon2:26:43
9.Lonesome Runners5:20:55
Josef Silva Moberg1:38:45
Charlotta Svalander1:46:22
Olle Svalander1:55:48
10.ÖT Smygehuk FF5:31:17
Thomas Eriksson1:44:17
Anders Ganslandt1:52:01
Martin Lundgren1:54:59
Mathias Herrström2:03:52
Erik Lundström2:08:14
Anders Mårtensson2:13:29
11.Team Blekinge5:32:13
Jannike Åkesson1:32:42
Sofia Swartz1:44:03
Helena Hansson2:15:28
12.Friskis & Svettis, Vellinge5:36:22
Mats lundh1:51:31
Björn Bennrup1:52:18
Jan Åke Carlsson1:52:33
Camilla Tangvald1:57:00
Stellan Ekholm2:04:21
Kristina berglund2:05:29
13.MAQS Law Firm5:37:04
Mats Nilsson1:50:30
Pontus Andgren1:51:49
Johan Schubert1:54:45
14.Kulturlaget5:37:42
Stefan Persson1:38:40
Dick Olsson1:42:36
Eric Walldén2:16:26
Per-Åke Walldén2:46:44
15.Tre Lyktor5:38:27
Daniel Jönsson1:44:09
Bengt Rosenkvist1:50:03
Peter Johnsson2:04:15
16.Stigmännen OK, Karlshamn5:48:50
Roger Leanderson1:42:53
Christina Andersson Skog1:56:37
Laila Leanderson2:09:20
17.Hagespissarna5:48:56
Bosse Söderberg1:51:14
Jonas Andersson1:56:38
jan borg nilsson2:01:04