Finish-sub-1t45_Sydkustloppet2014_Sofie_015

Sydkustloppet 3 maj 2014

Strålande löparväder med 12 C, lätt västlig medvind och skön vårsol.

Perfekta förhållande och det bästa arrangemanget hittills!

Nytt deltagarrekord med 700 startande löpare och 684 tog sig hela vägen till målet i Smygehuk.  

Tidtagning av Racetimer med chip i nummerlappen.
(Resultaten med video av målgången: Racetimer >>)

Årets färg var orange på både löpartröjan och medaljbandet!

Hoppa ner till:     Resultat Kvinnor     Resultat Män     Resultat Lag

Resultat alla löpare 2014

PlaceringKlassFörnamnEfternamnOrt eller Förening/LagNr-lappResultat (brutto)
1M 1MagnusHanssonIFK Trelleborg Friidrott6151:11:42
2M 2LudvigEhlorssonLund4621:18:27
3M 3ErikAnderssonTeam Nordic Trail801:21:17
4M 4OlaÅkessonMalmöpolisen2611:23:13
5M 5FredrikOlssonKlippans FK2741:25:17
6M 6KasperThulinKämpinge Gf1321:25:25
7M 7OlofLindbergIntersport5841:25:27
8M 8AndreasKerrenTeam Nordic Trail4241:26:15
9M 9WalterDobric7901:26:19
10M 10JuanMangasLund5331:27:12
11M 11TobiasJanssonTeam Trelleborg Triathlon6051:27:17
12M 12JonasHanssonGott Kaffe...3141:27:35
13M 13AaranHigginsMalmö Australiskfotbollsklubb2691:27:38
14M 14KristianTufvessonIK Rex4761:27:59
15M 15TobiasHolmqvistGöteborg2651:28:01
16M 16JoakimAnderssonIFK Trelleborg Friidrott7741:28:27
17M 17JensThuressonAxa Sports Club4801:28:31
18M 18MattiasLindskogHässleholm1291:29:26
19M 19MartinBurströmGälaranamma Fiskeklubb7171:29:27
20M 20AndrewWitseySimlinge1221:29:31
21M 21RaymondWrightPortsmouth Triathletes3151:29:44
22M 22PerSvenssonHeleneholms IF5641:29:53
23M 23PeterSimonLonesome Runners3551:30:19
24M 24SebastianJohnssonPeak Performance7481:30:32
25M 25RikardLindkvistSilvåkra7421:30:40
26M 26HåkanLarssonIFK Trelleborg Friidrott3251:30:47
27M 27OlavNorheimTre Lyktor4031:31:09
28M 28ChristofferMalmbergMalmö3791:31:21
29M 29MikaelNilssonBjörnstorps IF7061:31:38
30M 30MartinAnderssonKustjoggarna Trelleborg3741:31:54
31M 31MartinJonssonLund4311:32:02
32M 32MathiasRosenbladBarndiabetesfonden1161:32:23
33M 33DanielErmanIFK Trelleborg Friidrott21:32:33
34M 34JesperPeterzenMalmö691:32:40
35M 35MarkusRytterkullTeam Create1591:32:44
36M 36UlfAnderberg7731:32:48
37M 37MattiasDahlbergRisberga Roadrunners2551:32:52
38M 38HugoJystrandÖt Smygehuk Ff851:32:54
39K 1TaniaMoserLund7501:32:59
40M 39MangusLindeFragglarna1231:33:13
41M 40JonasJohanssonNättraby4691:33:24
42M 41JacobÖrtegren8001:33:30
43M 42BengtWiedelSkårerunners2571:33:32
44M 43IngemarSvenssonBjörnstorps IF2841:33:40
45M 44HåkanBillRisberga Roadrunners2561:33:44
46M 45MartinEricssonGöteborg3311:33:55
47M 46JesperMånefjordLssk6201:33:56
48M 47AntonHultkvistHeleneholms IF5651:33:59
49M 48FredrikDavidssonTeknograd241:34:03
50M 49JonasOlssonMärtha Hellman6391:34:12
51M 50ÅkeÅkessonCoach K Runners6751:34:18
52M 51HåkanOlssonSkurup181:34:19
53K 2KimGustafsonBjörnstorps IF7391:34:42
54M 52HenrikNambordGif Nike5681:34:45
55M 53JonasElmerSkurup3691:35:21
56M 54KennethRosfort7801:35:25
57M 55JohanLimåsArrie2601:35:28
58M 56MikaelKylsäterFriskis & Svettis, Lund6771:35:42
59M 57OlofOstranderHöllviken361:35:47
60K 3CarolinaMartinezLunds Universitet5731:35:48
61M 58JosefSilva MobergSkåre Swim Club1281:35:55
62M 59JørnMeidahl PetersenNovo Gruppens Løbeklub6721:36:07
63M 60RichardStagenLunds Lasaretts IF7181:36:11
64M 61AndreasBlomqvistLinköping6711:36:13
65M 62ChristianRasmussonHeleneholms IF6181:36:16
66M 63StefanFörareKustjoggarna Trelleborg1371:36:18
67M 64JonasNielsenOxie2991:36:25
68M 65MarcusEkenstiernaTrelleborg2361:36:30
69K 4SaraNielsenTeam Thagg6981:36:36
70M 66RaulHindovLund7761:36:46
71M 67FredrikHärstedtBk Skansen3581:36:48
72M 68AndersOlnertMig Själv1821:37:06
73M 69JonasLarssonTrelleborgspolisens IF4991:37:12
74M 70AlbinMörtsellVarberg6331:37:24
75M 71MartinWanegårdhVeberöd821:37:33
76M 72JesperFriskTeam Nordic Trail4831:37:34
77M 73MatsNilssonMalmö Löparförening5171:37:46
78M 74MikaelIsakssonEslövs Cykelklubb3511:37:55
79M 75HampusWetterstrandHeleneholms Tri Team721:38:03
80M 76JakobBuch-JepsenVästra Hamnens IF7911:38:13
81M 77PeterPerssonTeam Nordic Trail6071:38:13
82M 78JonasGöranssonGöranssons Elservice Ab5311:38:15
83K 5EvaHjort WirténBjörnstorps IF6401:38:18
84M 79RobinMelanderTrelleborg5091:38:27
85M 80TorbjörnRuckmanFrosta Multisport1001:38:32
86M 81TobiasOlssonUppåkra IF5541:38:52
87M 82TordJohannessonHarlösa411:39:05
88M 83ShaneSaundersLondon, United Kingdom7461:39:06
89M 84JonasRosdahl23193 Trelleborg7021:39:06
90M 85MathiasHerrströmTrelleborg541:39:08
91M 86LinusPalmkvistAccenture IF7261:39:15
92M 87AdamSwegerFriskis & Svettis, Vellinge3291:39:22
93M 88HåkanZaarHöllviken631:39:39
94M 89TommyLarssonLöpargruppen Löpargruppen.1031:39:40
95M 90StefanPerssonVitaby7601:39:42
96M 91DennisOlssonA Running Chance6551:39:43
97M 92HenrikWesterbladSkegrie4901:39:45
98M 93TomasJonassonBjörnstorps IF151:39:48
99M 94PeerKlugMalmö2271:39:51
100M 95ChristianWiedelSkårerunners2581:39:52
101M 96AndersMarntellRonneby6581:39:57
102M 97PerJarviPumpan IF5371:40:03
103M 98JonasPerssonSkurup1361:40:05
104M 99ThomasArcombeHöllviken7621:40:12
105M 100GöranEngström7791:40:16
106M 101Lars-GöranMånssonMalmö1641:40:18
107M 102DanielLandénTrelleborg5461:40:36
108M 103MarkusMeijerTetra Pak IF6231:40:44
109K 6MariaMarceliusFrösö IF5711:40:54
110M 104JouriKantersMalmö3541:41:01
111M 105SverreSeyerstadFriskis & Svettis Skanör7681:41:05
112M 106LarsWalleriusLomma7311:41:12
113M 107DanielBjörkTeam Lio3671:41:27
114M 108MartinGanslandtKustjoggarna Trelleborg701:41:37
115M 109HåkanKristianssonSvedala6111:41:50
116M 110AndersDahlbergSmyge Mighty Squirrels5891:41:56
117M 111MichaelDalyKustjoggarna Trelleborg571:41:59
118M 112LukasSegelmarkLunda Landhockeyklubb Nayan3331:42:10
119M 113AntonRydstedtUppsala3361:42:20
120M 114MarcoSvantessonGrönalund4191:42:23
121M 115RobertAnderssonFrosta Multisport751:42:25
122M 116MatsCarlssonSvedala3781:42:26
123M 117FredrikGoaHeleneholms IF Tri Team7671:42:27
124M 118ConnyStändigLimex791:42:29
125M 119TobiasIdvallHelsingborg4381:42:30
126M 120MikaelStenborgTrelleborg4871:42:35
127M 121JonasSvenssonTrelleborg6081:42:40
128M 122BrunoCerbach-6861:42:46
129M 123MortenMadsenBunkeflostrand2441:42:51
130M 124TobiasHögbergBo Ahlquist Maskin Ab6431:42:55
131M 125TomRoodroMalmö4481:42:56
132M 126DanielJönssonTre Lyktor4861:42:59
133M 127KlasAbelsonBunkeflostrand2461:43:00
134M 128MattiasPehrssonSydsvenskans IF7851:43:03
135M 129JesperLilliesköldStockholm3391:43:04
136M 130KimLavessonBo Ahlquist Maskin Ab6481:43:05
137M 131ChristianWesoniusSvedala5011:43:08
138M 132MattiasStafstromSkurup5411:43:13
139M 133SimonSollvénTrelleborg4411:43:20
140M 134LewiKöpplerSkogis IF3091:43:21
141M 135ZouhaierKrifaBagsværd Ac6731:43:34
142M 136HenrikHassel7941:43:34
143K 7AmelieNilssonStockholm811:43:35
144M 137AndreasCederströmKävlinge4361:43:44
145M 138MarcusBromanSilvåkra1901:43:45
146M 139JonasPersson7701:43:46
147M 140JonasWelinTrelleborg2961:43:52
148M 141FredricCarlsonLyckliga Löpare2221:44:01
149K 8HelenaLambertTeam Lilla Beddinge5771:44:03
150M 142AndersPalmquistPartri611:44:11
151K 9MatildaHellmanFriskis & Svettis, Vellinge641:44:31
152M 143LudvigLiljekvistHöllviken7371:44:32
153M 144MagnusHolstMalmö Löpareförening4151:44:37
154M 145AndersMalmbergE.On Elnät Sverige Ab5901:44:38
155K 10KarolinaJonassonAnderslöv7451:44:46
156M 146PeterPerssonPeab IF5211:44:50
157M 147MarkusOrsFragglarna3491:44:50
158M 148BirgerSteffenson7871:44:59
159M 149PontusJohnssonVerktygsfirma Tage P Ab5581:45:09
160K 11EmmaKristenssonMalmö451:45:09
161M 150ChristopherGautierTeam ?2811:45:19
162K 12PiaGöranssonBöste4101:45:21
163M 151MattiasNilssonTrelleborg4491:45:23
164M 152MartinPerlerydTrelleborg521:45:31
165M 153LarsBennrupFriskis & Svettis, Vellinge491:45:31
166K 13KatieWdowiakIntersport5851:45:48
167K 14AnnikaKvistSmygehamn5421:45:49
168M 154HåkanMalmqvistKustjoggarna Trelleborg6621:45:51
169M 155PeterMüllerDhl Malmö Centraleuropa6191:45:56
170M 156NilasHultmanMalmö6131:46:00
171K 15AnnikaNilssonKustjoggarna Trelleborg1691:46:11
172K 16EllinorChristenssonVellinge7531:46:16
173M 157MarcusDahlMalmö7161:46:21
174M 158NiklasNorenÖt Smygehuk Ff221:46:24
175M 159LinusLindströmKustjoggarna Trelleborg6611:46:34
176M 160RobertFelixHöllvikens Boxningsklubb1191:46:35
177M 161OlaSvenssonSvensson & Son Måleri Ab3811:46:38
178M 162RIkardSvenssonYstad1401:46:51
179M 163DagWahlbergBjörnstorps IF4461:47:01
180M 164MårtenHuzellSolna5981:47:05
181M 165PontusAlexandersson7831:47:15
182M 166LarsJohan KristenssonMalmö3801:47:18
183M 167ErikSvenoniusFlyinge7221:47:22
184M 168FredrikWallerLöpargruppen I Abbekås m Omnejd4141:47:22
185M 169KlasJohanssonKbm Advokatbyrå Ab5471:47:23
186K 17StinaJohanssonSkogis IF1421:47:26
187M 170MagnusJönssonOk Kontinent1621:47:28
188K 18CharlottaGottschalk DiedenSveriges Byggindustrier5761:47:31
189M 171JonasAlmFörsvarsmakten4421:47:33
190M 172FilipOhlssonFörsvarsmakten7101:47:33
191M 173Jan-ErikSvärdKustjoggarna Trelleborg1311:47:44
192M 174FredrikHenrikssonVäxjö1481:47:46
193M 175DennisPoulsenSmyge Mighty Squirrels2831:47:52
194M 176AndreasGillsbergJönköping941:48:08
195K 19SandraAnderssonJönköping931:48:08
196M 177MatsMarklundRydebäck7271:48:16
197M 178FredrikNordbladLöddeköping431:48:23
198M 179ChristerKarlssonTreleborg5721:48:28
199M 180StefanThomsenLaholm4561:48:34
200M 181JensBoströmJag Vill Ju Bara Se Bra Ut Nak5191:48:35
201M 182PeterHenrikssonRonneby4291:48:53
202M 183CarlJohan RolfhamreStockholm4001:48:56
203K 20SaraPetterssonLund3371:48:59
204M 184AndersWiklanderKsk Triathlon7071:49:00
205M 185BosseSöderbergHagespissarna Trelleborg6851:49:04
206M 186PerSaurowKustjoggarna Trelleborg261:49:12
207M 187MikaelPerssonLöberöd4601:49:13
208M 188RobertoAppioLund1141:49:15
209M 189GuillermoChaminadeLos Guepardos De Guijuelo391:49:15
210M 190JanOlssonAnderssons Sport Sällskap1851:49:16
211M 191janåke persson191:49:22
212M 192NiklasHåkansson2Fast 1Furious3061:49:27
213K 21IngridÖstlund81:49:35
214M 193AndersJohanssonKustjoggarna Trelleborg441:49:37
215K 22LouiseLönnqvistTrelleborg3211:49:39
216M 194GabrielNapadowGöteborg1381:49:43
217M 195SimonJacklerOh My2291:49:51
218M 196ViktorHolmFK Göingarna6351:49:53
219M 197AndersAnderssonTrelleborg971:49:55
220M 198OlaPalmbladGislövs Läge891:50:03
221M 199SeanFurlongMalmo3111:50:06
222K 23MajaSelseKustjoggarna Trelleborg2211:50:08
223K 24CarolineNilssonTrelleborg6001:50:09
224M 200JohanKarlelidMalmö6781:50:12
225M 201BjörnFredriksson MöllerOk Kontinent6531:50:14
226M 202CarlJanssonSkogis IF3121:50:14
227M 203JesperPerssonHansa Hoburgs IF4221:50:16
228M 204HolgerHövelHöör6941:50:21
229K 25NataliaShleevaLund7821:50:24
230M 205TobiasWidellLund6221:50:28
231M 206LeifTengbergTrelleborg1341:50:31
232K 26IngridBuschCleantech Sweden Ab4631:50:32
233M 207MichaelJanmaatStaffanstorp5511:50:41
234M 208FredrikJönssonHöllviken6261:50:45
235K 27AnetteFredlundSports Club Oasen5741:50:46
236K 28ThereseLindforsSports Club Oasen6061:50:46
237M 209DragutinMarkovicTrelleborg7041:50:58
238M 210JonasJisanderTrelleborg2981:51:03
239M 211KalleAlbjärHeleneholms IF6761:51:10
240M 212DennisPerssonVadensjö5431:51:11
241M 213BertilPerssonEon IK5301:51:12
242M 214EdvardFångHöllviken4401:51:14
243M 215ThomasPeterssonTeater Tittin4911:51:20
244M 216SeanKenny7541:51:33
245M 217IgorLaketicMalmö2041:51:34
246M 218AndersSjöströmBarndiabetesfonden1171:51:36
247K 29AnkiLinderothHeleneholms Tri Team3521:51:38
248K 30AnnaFrenneredMalmö5391:51:38
249M 219AndreasEkfrostFenix The Green3411:51:41
250K 31MalinJönssonHöllviken3041:51:41
251M 220ÅkeFrändeviLimhamn2351:51:50
252M 221JohanPersson91:51:52
253M 222PeterFrankHagespissarna Trelleborg2481:51:52
254M 223MarkusAnderssonIntersport5861:52:03
255M 224HenrikSmedenforsKlågerup7361:52:04
256M 225DavidSasserssonGislövs Läge2591:52:10
257K 32CamillaJakobssonGott Kaffe...3131:52:11
258K 33IngaJasiuvianLund7771:52:21
259M 226PaulFeltbergerSvedala5271:52:25
260M 227JonasFolkstrandTrelleborg3261:52:28
261M 228MagnusBergstenLund2081:52:30
262M 229GeorgeDoggartHöllviken51:52:30
263M 230CorfitzNelssonSveriges Byggindustrier6011:52:30
264M 231HansRasmussen7581:52:53
265M 232RickardBjörklundStaffanstorp5951:52:56
266M 233RobertHarnischKustjoggarna Trelleborg1111:52:56
267M 234Per-OlaHedinBjärred2251:53:01
268K 34CharlotteLundinMalmö2511:53:02
269M 235AndreasLundbladVellinge1931:53:05
270M 236JanÅke CarlssonFriskis & Svettis, Vellinge6291:53:08
271M 237StaffanEkströmHilti Svenska Ab3821:53:08
272K 35LinaHjertqvistBreakfast Running7441:53:08
273M 238JörgenSjöslättSkurup5381:53:11
274K 36LisaKnutssonSkanör1451:53:15
275M 239DanielPeiroNaventi Kapitalförvaltning Ab5801:53:20
276K 37LiisiNoguBreakfast Running, Malmö6121:53:24
277M 240RobinPerssonTrelleborg4891:53:27
278M 241UlfSvenssonLimhamn671:53:32
279K 38AnnelieHolmquist7721:53:33
280K 39SigneTomsoneVsk Noskrien2051:53:36
281K 40CharlottaSvalanderLonesome Runners3571:53:40
282M 242MikaelSvenssonLinköping5611:53:52
283M 243MattiasWrangtorpTeam Rynkeby Helsingborg5401:53:53
284K 41MartinaMalmquist7991:53:55
285K 42MirjaSellbergKävlinge5071:54:00
286M 244PeterDahlLimhamn3681:54:09
287M 245OttoHedenmoTeam Giske3441:54:10
288K 43AlexandraPalmbladGislövs Läge901:54:10
289M 246JonasLundinFragglarna1891:54:19
290K 44SabineSwobodaMalmö2501:54:21
291M 247JensUlvsandGenarp7031:54:25
292K 45AnnelieAava ViknerSödra Sandby2191:54:27
293M 248MagnusOlinMalmö6571:54:31
294M 249RichardGeorg EngströmKöpenhamn3281:54:33
295M 250TomasOlssonImmeln7051:54:38
296M 251JesperBokeforsVästra Hamnens IF7891:54:39
297K 46AnnikaNilssonTorekov5601:54:41
298M 252TeddiNilssonLonesome Runners341:54:49
299M 253JonPerssonVellinge5561:54:55
300K 47BeatriceChristensson7841:55:00
301K 48MariaFalciniKristianstad1011:55:03
302M 254RomanLechnerLunds Universitet1091:55:08
303M 255RobertBengtssonHönsinge1351:55:10
304K 49AnnikaMichelsenTrelleborg2881:55:23
305K 50FridaGunnarssonMalmö2681:55:23
306M 256JanWestbergBankeryd2891:55:28
307M 257OskarBengtssonTrelleborg2021:55:28
308M 258OliverMerlövMalmö1831:55:31
309M 259JörgenJärevangTrelleborg6811:55:32
310M 260PatrikLiljegrenTrelleborg4931:55:34
311M 261BennyNilsson7511:55:51
312M 262TomazLundstedtHöllviken4951:55:54
313M 263ChristianPfaffli7931:55:55
314M 264TygeTind TindholdtOslo3201:55:58
315M 265FredrikPerssonMalmö5031:56:03
316M 266KristerGöranssonKustjoggarna Trelleborg741:56:04
317M 267JanHerbertsonHeleneholms IF4981:56:04
318K 51NathaliKlemm-GoffeTrelleborg2951:56:06
319M 268MagnusPerssonHelsingborg5501:56:23
320M 269DanielHjortströmDjupadals Demoner4371:56:30
321M 270BengtRosenkvistTre Lyktor5341:56:38
322M 271Bengt-ErikJohnssonPeab IF421:56:39
323M 272PeterLinderothHeleneholms Tri Team3531:56:46
324M 273KristianHallbergSundbyberg2541:56:51
325M 274JuliusKratzerLund7091:56:51
326M 275DavidClemenssonMalmö7661:56:52
327M 276AndreasSimonssonHalmstads Orienteringsklubb2011:56:52
328M 277AndreasLandénTrelleborg5701:56:53
329K 52JennyDahlquistVerktygsfirma Tage P Ab5571:57:03
330M 278BengtOlssonKustjoggarna Trelleborg1681:57:04
331M 279GerryMcCarthyAxa Sports Club5791:57:10
332K 53LinaHedmanGärds Köpinge5631:57:14
333K 54JuliaPerssonLund3881:57:15
334M 280Hans-OlofChristenssonKlagstorp4441:57:16
335M 281ChristoferStävenborgPrästkvarn1741:57:23
336K 55SuzanJakobssonCoach K Runners2821:57:30
337K 56ÅsaNorheimTrelleborg4041:57:33
338K 57CeciliaSchönmeierHuddinge2341:57:35
339M 282PeterSvenssonTrelleborg911:57:38
340M 283EmilSöderstrandSöderstrand1051:57:40
341M 284JohanHolmSkurup4791:57:41
342M 285GustafKrigströmKarlskrona511:57:42
343M 286BjörnBennrupFriskis & Svettis, Vellinge481:57:46
344M 287HenrikDahlsjöTrelleborg3231:57:46
345M 288MikaelWihlborgTrelleborg1571:57:47
346M 289BoPerssonKustjoggarna Trelleborg3951:57:50
347M 290DennisÄhrlundFlen1021:57:55
348K 58MariaAnderssonHöllviken6841:57:55
349M 291JonasErikssonVvs Agenturer Ab1811:57:58
350M 292StigFrederiksen1 Kr/km471:57:59
351M 293MartinÅrsköldGislövs Läge621:58:01
352M 294FredrikMalmqvistHöllviken7141:58:01
353K 59JessicaMalmqvistHöllviken7151:58:02
354M 295RogerPerssonFree Flower6921:58:14
355K 60RenateNordenfeltSkanör4771:58:20
356M 296LarsRosdahlSmilla661:58:21
357M 297MartinEksten7521:58:22
358M 298HartmannEliassonIsland6381:58:25
359M 299VictorRobertssonTeam Giske3461:58:26
360M 300MattiasAskTrelleborg3241:58:26
361M 301JohanEkmanTrelleborgspolisens IF6101:58:28
362M 302LarsTjäderMalmö7411:58:31
363K 61PiaLindqvistFilborna Arena4121:58:31
364M 303MikaelSigstedtMalmö1671:58:34
365K 62CinaCederbergKustjoggarna Trelleborg3961:58:37
366M 304PeterMånssonTrelleborg5321:58:39
367M 305ChristianStenqvistHeleneholms IF4551:58:40
368K 63EvieSoliMalmö4541:58:40
369K 64ElinPetterssonYstad7301:58:55
370K 65LindaPetterssonYstad7291:58:55
371K 66MalinRubinKävlinge401:58:57
372M 306MarcusAkkadLimhamn5831:58:59
373K 67MiaWrannertTrelleborg981:58:59
374K 68KristinJohanssonStockholm4091:59:06
375K 69SofiaMörtsellVarberg5881:59:07
376M 307HlödverTomassonIsland6371:59:08
377M 308TorbjörnWahlströmTrelleborg6411:59:09
378M 309PatrikWibergIntersport6501:59:09
379M 310MattiasSörensenTrellebborg2281:59:10
380M 311KristianLindvallHjärup3761:59:10
381M 312ChristianEidelinMalmö5041:59:11
382M 313HerjeSchagerlöfLs2001:59:13
383M 314PerPerssonTrelleborg4251:59:18
384M 315MarcusEkbergMalmö4211:59:20
385K 70AmandaHallqvistTeam Hallqvist71:59:25
386K 71KajsaPetterssonMalmö6141:59:28
387M 316DinoTufekLimhamn1301:59:30
388K 72StinaBergmanMalmö6281:59:30
389K 73AnnicaAnderssonHöllviken3431:59:33
390M 317Lars-OlovPerssonLund3871:59:35
391M 318KimVestöUppsala1661:59:38
392M 319AlfWesterbergTrelleborg3481:59:41
393K 74TheresaKresseMalmö5161:59:44
394M 320LennartGisselssonHumlebacken3861:59:46
395K 75ElisabethEversMalmö3971:59:53
396K 76FridaLarssonYstad4721:59:54
397M 321NilsLindqvistHelsingborg4111:59:56
398K 77HannaAppelLund7611:59:59
399M 322TimBörnerLund5152:00:05
400M 323RobertGalambosPartri562:00:07
401K 78VictoriaAxelssonMalmö4062:00:16
402K 79AnnaGisselssonHumlebacken3852:00:20
403K 80SussiSundbladMalmö4522:00:26
404K 81MariePetrelius FäldtTrelleborg5932:00:27
405K 82JessicaOlssonMalmö3622:00:33
406K 83JennyAhlströmHöllviken6892:00:35
407K 84ElviraSvenssonMalmö5182:00:40
408M 324DanielArvidssonBo Ahlquist Maskin Ab6442:00:47
409K 85PetraEkenstiernaTrelleborg2372:00:48
410K 86EmelieBarweTrelleborg5362:00:54
411M 325DanielPetreczKlagstorp2452:00:55
412K 87FilippaMurathMalmö5482:01:00
413M 326PeterHolmdahlDalköpinge5352:01:03
414K 88AnneliLindrothBjörnstorps IF3272:01:11
415M 327MikaelLundqvist202:01:25
416M 328UlfThelinEa Installationer Ab6742:01:27
417K 89JennyWanegårdhVeberöd832:01:27
418K 90LenaHenriksson ÅgrenRonneby Ok1472:01:45
419M 329RobertHarvigssonBunkeflostrand4702:01:57
420M 330JoakimFreimanJesus & Pingstkyrkan Trellebor7082:01:58
421M 331AndreasWahldénIntersport5872:02:04
422M 332IsaacNyheimTrelleborgs Bordtennisklubb6032:02:10
423K 91HannaSjöbergMalmö7002:02:12
424M 333RobertSchermanMalmö Sportdykarklubb112:02:17
425M 334PerPålssonTrelleborg1062:02:17
426M 335MatsAppladahlVision5552:02:21
427K 92SaraMyrvälderMyrvälders Wellness6802:02:22
428M 336PerSvenssonSydsvenskan IF5142:02:24
429M 337LasseDehlinSkanör7632:02:28
430M 338BjörnStrömbäck172:02:34
431M 339ErikHerslow BergmanFamiljen Herslow Bergman4652:02:36
432K 93ElinKudoSolna962:02:40
433M 340AndreasEdvardssonTrelleborg7282:02:48
434M 341JoacimSöderbergSvedala5222:02:49
435M 342KarlJohan Gudnason7812:02:51
436M 343PaulZanderTrebolit782:02:51
437M 344EddieHedinLund882:02:55
438K 94EllenOlssonLomma1552:03:00
439M 345NielsJørgensenTrelleboy4972:03:05
440K 95MalinFrankelHelsingborg502:03:06
441K 96MariaEkLund142:03:08
442K 97BirgittaCederströmKavlinge5002:03:10
443K 98KristinaDunérMalmö5492:03:17
444M 346JohanViknerSödra Sandby2202:03:26
445M 347KalleAnderssonStaffanstorp7252:03:26
446M 348MattiasTillyVellinge1532:03:43
447M 349OlaPerssonFragglarna1242:04:00
448K 99KatarinaHenriksson-5992:04:04
449M 350SvenWennerströmMalmö4282:04:07
450M 351ErikHanssonLund3652:04:09
451M 352MorganNilssonStaffanstorp2802:04:18
452K 100MonikaFridvall7972:04:23
453M 353BennySvenssonNightinggale7132:04:28
454M 354PatrikOlofssonHöllviken7572:04:32
455M 355StefanSöderströmArkelstorp3702:04:34
456K 101AnnaGrosFörsvarsmakten4432:04:34
457K 102LauraWallbergSkanör5782:04:42
458M 356AndreasKvantTygelsjö6882:04:45
459K 103EmmaSegerhagen LövdenTrelleborg2112:04:45
460M 357HansDesserSvedala2232:04:47
461M 358PerKvistKustjoggarna Trelleborg992:05:04
462M 359TorgnySteenFriskis & Svettis, Vellinge2162:05:08
463K 104KatarinaSvenssonKristianstad2152:05:08
464M 360MartinHäggSkurup7562:05:15
465M 361MatsLindforsHelsingborg3072:05:18
466K 105GabriellaOlssonSkånes Fagerhult4502:05:18
467M 362AxelBroholmHjo4512:05:19
468K 106AnnWeselka ErikssonTrelleborg6702:05:36
469M 363JoakimSöderstrandSöderstrand1042:05:37
470M 364MikaelKarlssonTrelleborg2402:05:41
471M 365UlfRittemar7862:05:42
472K 107PernillaAgardhNäckrosorna1542:05:43
473M 366AndreasEkstrandFragglarna1942:05:47
474M 367JohnnyAnderssonSkåre1332:05:51
475K 108StinaSörensenKävlinge3632:05:52
476K 109KristinaBerglundFriskis & Svettis, Vellinge2172:06:01
477K 110GunillaFritzeFriskis & Svettis, Vellinge1132:06:05
478K 111KatrinaFolland-5442:06:08
479M 368MatsSöderstrandSöderstrand3662:06:20
480M 369KentNatermanTrelleborg1802:06:31
481M 370IsakAnderssonBo Ahlquist Maskin Ab6472:06:33
482K 112AnsiHanssonTrelleborg5912:06:34
483M 371MikaelKlebeTygelsjö3932:06:41
484K 113ThereseKarlssonHjärup3752:06:43
485K 114HanaThomassonTrelleborg352:06:48
486K 115BodilHerrlin HedinYstad2412:06:48
487M 372JonHedenstedtLjungskile1602:06:51
488K 116JennyHugossonHelsingborg5112:07:03
489M 373MatsSivhedTrelleborg6302:07:05
490K 117KristinNäs2Fast 1Furious3052:07:08
491M 374JörgenOlsénMikaels Isakssons Hare3612:07:10
492M 375TorgnyJohanssonHässleholm232:07:16
493M 376StefanNilssonOk Kontinent5662:07:21
494M 377DickWesterbladHässleholm4172:07:21
495M 378JohanSäreMalmö5022:07:25
496M 379ErikJennefeltStockholm4082:07:28
497M 380StefanCesarOxie4742:07:33
498K 118JeanetteRosvallSkegrie2752:07:53
499M 381ErikLundströmEntré3172:08:01
500K 119ElnaJönssonMalmö4882:08:01
501M 382ThomasLarssonTrelleborg5922:08:02
502K 120MarleneBerggrenKustjoggarna Trelleborg4812:08:09
503M 383MatsH SvenssonBeddingestrand6322:08:12
504K 121EmelieJanssonCoach K Runners6252:08:12
505K 122SivTjernbergLunds Lasaretts IF6242:08:12
506K 123MariaVikström7692:08:20
507M 384JonasKvantMig Själv...6902:08:25
508K 124CharlotteOverupMalmö5052:08:31
509K 125SandraSchusserTeamwork Berlin102:08:34
510M 385MathiasSjölinTrelleborg1152:08:49
511K 126ÅsaJönssonGenarp4612:08:49
512M 386MichaelNilssonSmygehamn7322:08:51
513K 127MarieWesterbladHässleholm4182:08:57
514M 387JanåkeWeilandKlagstorp2332:09:06
515K 128PiaTallvingSolbyn4852:09:09
516M 388ThomasHallqvistTeam Hallqvist132:09:12
517K 129FannyMånefjordLssk6912:09:13
518M 389PeterHuberFriskis & Svettis, Vellinge2182:09:15
519M 390EricGerardCirque Du Soleil- Dralion6652:09:16
520M 391RogerThellMig Själv1952:09:20
521K 130ColleenCreightonCirque Du Soleil- Dralion6642:09:36
522K 131ChristinaOlsson TybyKristianstiad1082:09:38
523K 132ÅsaHallengrenTrelleborg1582:09:41
524M 392JonWalterssonLonesome Runners5102:09:45
525M 393JpBorglinTeam Lilla Beddinge462:09:48
526M 394ThomasNilssonLöpet, Trelleborgs Allehanda5122:10:06
527M 395JonasJönssonTrelleborg5752:10:08
528K 133IreneKasperssonTrelleborg4942:10:08
529M 396JonasJanebrantMalmö4712:10:15
530K 134JojoGrixtiCirque Du Soleil- Dralion6672:10:19
531M 397BengtSvenssonMaglarp1912:10:22
532M 398TomasSvärdLund6962:10:36
533K 135SonjaLindved-5452:10:36
534K 136KatarinaLindbäckLunds Lasaretts IF2092:10:37
535K 137LinneaJonssonKattriarkatet6512:10:48
536M 399AndersFältMalmö7112:11:03
537K 138JennyNicanderSvedala1412:11:12
538M 400JohanWågstamVellinge282:11:17
539K 139IdaPeterssonTrelleborg HBK7642:11:21
540M 401TorbjörnMånefjordLssk6212:11:27
541M 402DanielLeveilleCirque Du Soleil- Dralion7492:11:32
542K 140CeciliaHugossonLonesome Runners1252:11:58
543K 141EmmaMalmqvist7952:12:03
544K 142RebeccaAndersson7962:12:03
545M 403PontusKristiansson7922:12:04
546M 404LinusAhlquistBo Ahlquist Maskin Ab6422:12:04
547K 143LottaHanssonOk Kontinent5972:12:14
548M 405ErikElmeskärTeam Giske3452:12:15
549M 406MagnusHemborgTrelleborg532:12:16
550M 407OlofSchermanUddevalla122:12:27
551M 408MagnusThaggAnderslöv6682:12:33
552M 409JohanArlockLund5242:12:46
553K 144MadeleineOlssonA Running Chance6602:12:47
554M 410DanielSvensson162:12:52
555K 145MarieNehlinTrelleborg7202:12:55
556M 411MattiasNilsson SjöbergStavstensudde7012:12:58
557M 412MattiasKronstrand7782:12:58
558M 413HansCavanderStaffanstorp1982:13:03
559K 146EmelieHåkanssonTrelleborg1202:13:08
560M 414HenrikChallisBöste Läge1492:13:38
561K 147Ann-SofieMartinez RiquéKustjoggarna Trelleborg3892:13:39
562M 415UlfNordinVellinge7432:13:51
563M 416BennyNielsenGastronauten Lk762:13:52
564M 417ChristianFriskHeatex Ab2852:13:57
565M 418RolandPeterssonRP Sport & Nöje7652:14:03
566K 148PernillaSvenssonVeberöd3382:14:10
567K 149ElisabethNäs2Fast 1Furious4132:14:21
568K 150KarinLarssonTrelleborg5262:14:26
569M 419UlfHasslingAtea Sverige Ab2032:14:38
570M 420LarsJönssonValdemarsvik842:14:50
571M 421JonasNerhedenKlågerup772:14:52
572M 422JoakimFrombergHöllviken5812:14:53
573M 423RasmusLindbergÖdåkra2762:15:10
574M 424RikardAlemoVellinge7982:15:18
575M 425ChristerHallgrenNew York Road Runners12:15:18
576K 151LenaHerlevsenKustjoggarna Trelleborg6162:15:20
577M 426JensCarlströmTrelleborg2302:15:49
578K 152HelenDragestamDylangirl732:16:09
579M 427PelleMårtenssonHöllviken62:16:19
580M 428ThomasNehlinTrelleborg4922:16:23
581K 153HannaThomassonLonesome Runners5232:16:24
582K 154LenaIrmi (?)Malmö7592:16:45
583M 429MichaelCarlssonSkivarp6342:16:48
584M 430PetterNormanTrelleborg6832:16:50
585M 431ToniLazarevskiTeam Laza5522:16:58
586M 432StefanAnderssonTrelleborg4162:17:00
587K 155KarinLangBunkeflostrand2432:17:03
588M 433MårtenRegnerTetra Pak IF2942:17:04
589K 156CarinaThomsenLaholm4572:17:08
590K 157JohannaBillMalmö4822:17:29
591K 158MalinAhrholtFriskis & Svettis, Vellinge3322:17:44
592M 434OlaKarlssonBK Borgen7712:17:55
593K 159JenniferNilssonTrelleborg4332:18:00
594K 160CeciliaJohanssonLund4672:18:00
595M 435CarlMeitonStockholm3842:18:15
596M 436LinusHolmBo Ahlquist Maskin Ab6452:18:16
597M 437NiklasBöösAbbekås1962:18:26
598K 161ElisabetSvahn7882:18:29
599M 438LeoChallisChallis Klanen3402:18:31
600M 439StaffanSkarinBjärred4642:18:34
601K 162LottaRosenströmNordic Military Training4662:18:34
602K 163ChristinaEkströmMalmö372:18:45
603K 164MariaBeck AnderssonTrebenoco Ab4272:18:59
604K 165AnnaNilssonLund3922:19:12
605M 440ClaesPedersenSkanör1442:19:18
606M 441BjörnWedmoSolbyn4842:19:31
607M 442JohanLänströmAdvokatfirman Johan Länström682:19:52
608M 443MagnusBjörklundTrelleborg3102:19:55
609K 166MarieWetterlinHöllviken3642:20:08
610M 444MarcusAhlbinTrelleborg7242:20:10
611K 167SusanneKinnrellKustjoggarna Trelleborg5082:20:29
612M 445MårtenSegelmarkLund3342:20:30
613K 168KristineSmedenforsKlågerup7352:20:31
614M 446BengtLundströmMölndal2932:20:39
615K 169AnneliThulinIngen3422:20:44
616K 170SusanBlindbaek VestergårdLimhamn4592:20:54
617M 447JohanAnderssonAnderssons Sport Sällskap1272:20:55
618M 448HannuSirviöBeddingestrand2242:20:58
619K 171MeriColevskaTrelleborg7192:21:05
620K 172BarbroTengeborgTrelleborg5942:21:07
621K 173AnnaMalmquistTrelleborg4682:21:30
622M 449LarsRosvallTrelleborgs Hamn5822:21:45
623M 450RickardAlmrothSjöbo1782:21:55
624M 451StefanPalmVellinge Runners6952:21:59
625M 452BertWesterbergLöpet, Trelleborgs Allehanda1212:22:24
626M 453JoakimGöranssonMalmö1702:22:27
627K 174AnnikaTrennemanVellinge312:22:32
628M 454LarsAlmrothKristianstad1772:22:41
629M 455AndreasArcombeKlågerup6522:22:43
630M 456JoarErikssonTrelleborg6992:22:44
631K 175MariaNordMalmö7122:22:49
632M 457SixtenNettranderFriskis & Svettis, Vellinge1632:22:54
633K 176ChristelJohanssonBeddingestrand2102:23:26
634K 177PaulaVendelHeleneholms Tri Team4202:23:54
635M 458MartinLettevallMalmö7382:23:57
636M 459FredricStävenborgPrästkvarn1732:24:15
637M 460StefanSimonssonTrelleborg2702:24:38
638M 461AndersHempel7752:24:43
639K 178SofiaNormanTrelleborg6822:24:55
640K 179MalinÅkessonTrelleborg3982:25:50
641K 180MalinTirfingUppsala1652:26:06
642M 462MatsDahlbergTrelleborg1522:26:40
643M 463LeifKajrupTrelleborg4962:26:54
644M 464JohanNilssonLund3912:27:04
645M 465JohanJanssonLund4532:27:20
646K 181LouisePerssonÖstra Torp Gf3182:27:35
647M 466KristerBringéusSällskapet4472:28:27
648K 182MyMagnussonMöllaregatan 267212:28:46
649K 183MariaAnderssonOxie5282:28:49
650K 184Marie-LouiseLindbladhBjärred1392:28:54
651K 185MadeleneCarlströmTrelleborg2312:29:00
652M 467PeterChristofferssonPartri4452:29:05
653M 468GaryEdwardsTrelleborg7472:29:36
654K 186CeciliaNilssonSmygehamn7332:30:13
655M 469SamuelBrockMalmö3722:31:45
656K 187RebeccaJanssonMalmö2132:31:50
657K 188AnnikaGrundius-NilssonTrelleborg5132:32:02
658K 189BirnaGudmundsdottirCoach K Runners3602:32:11
659M 470ArturBlidingLund5252:32:22
660M 471HenrikNilssonTrelleborg4342:34:29
661M 472RobinGustafssonBunkeflostrand3022:34:39
662K 190VictoriaLeidersdorffTeam Trelleborg Triathlon6042:35:17
663K 191KristinAmbréBunkeflostrand3012:36:07
664K 192CeciliaLerbyTrebenoco Ab4262:36:12
665K 193ÅsaHedinÄngelholm872:36:26
666K 194SannaWingårdUddevalla3772:36:29
667K 195BodilÖrtegrenMalmö4052:38:01
668K 196ElinAnderssonTrelleborg2322:38:05
669K 197BeverlyHarringtonFredrikshof7342:38:09
670K 198JeanetteFranzénOslo3192:38:12
671K 199CharlottWollmérArlöv7402:38:15
672M 473PeterPerssonFragglarna1922:39:08
673K 200MariaTorstenssonKristianstad3502:39:29
674K 201LenaPerssontrg7552:39:32
675K 202CeciliaSjöstrandSkivarp552:42:17
676K 203ÅsaSirénTrelleborg4352:44:04
677M 474KlasFjällrotHeleneholms IF5532:44:36
678M 475GöranAnderssonStockholm4012:45:14
679M 476MarkusÅkermanTrelleborg2382:47:34
680K 204LottaAnnermarkenTrelleborgs Församling6932:51:19
681K 205BeatriceVallTrelleborgs Församling5672:51:19
682K 206ErikaKuusenjärviTrelleborgs Församling6792:53:20
683M 477BoMikkeläTrelleborg2672:56:42
684M 478JohnMikkelä338 Småland5692:56:43


Resultat Kvinnor 2014

Tillbaka upp

PlaceringFörnamnEfternamnOrt eller Förening/LagNr-lappResultat (brutto)
1TaniaMoserLund75001:32:59
2KimGustafsonBjörnstorps IF73901:34:42
3CarolinaMartinezLunds Universitet57301:35:48
4SaraNielsenTeam Thagg69801:36:36
5EvaHjort WirténBjörnstorps IF64001:38:18
6MariaMarceliusFrösö IF57101:40:54
7AmelieNilssonStockholm8101:43:35
8HelenaLambertTeam Lilla Beddinge57701:44:03
9MatildaHellmanFriskis & Svettis, Vellinge6401:44:31
10KarolinaJonassonAnderslöv74501:44:46
11EmmaKristenssonMalmö4501:45:09
12PiaGöranssonBöste41001:45:21
13KatieWdowiakIntersport58501:45:48
14AnnikaKvistSmygehamn54201:45:49
15AnnikaNilssonKustjoggarna Trelleborg16901:46:11
16EllinorChristenssonVellinge75301:46:16
17StinaJohanssonSkogis IF14201:47:26
18CharlottaGottschalk DiedenSveriges Byggindustrier57601:47:31
19SandraAnderssonJönköping9301:48:08
20SaraPetterssonLund33701:48:59
21IngridÖstlund801:49:35
22LouiseLönnqvistTrelleborg32101:49:39
23MajaSelseKustjoggarna Trelleborg22101:50:08
24CarolineNilssonTrelleborg60001:50:09
25NataliaShleevaLund78201:50:24
26IngridBuschCleantech Sweden Ab46301:50:32
27AnetteFredlundSports Club Oasen57401:50:46
28ThereseLindforsSports Club Oasen60601:50:46
29AnkiLinderothHeleneholms Tri Team35201:51:38
30AnnaFrenneredMalmö53901:51:38
31MalinJönssonHöllviken30401:51:41
32CamillaJakobssonGott Kaffe...31301:52:11
33IngaJasiuvianLund77701:52:21
34CharlotteLundinMalmö25101:53:02
35LinaHjertqvistBreakfast Running74401:53:08
36LisaKnutssonSkanör14501:53:15
37LiisiNoguBreakfast Running, Malmö61201:53:24
38AnnelieHolmquist77201:53:33
39SigneTomsoneVsk Noskrien20501:53:36
40CharlottaSvalanderLonesome Runners35701:53:40
41MartinaMalmquist79901:53:55
42MirjaSellbergKävlinge50701:54:00
43AlexandraPalmbladGislövs Läge9001:54:10
44SabineSwobodaMalmö25001:54:21
45AnnelieAava ViknerSödra Sandby21901:54:27
46AnnikaNilssonTorekov56001:54:41
47BeatriceChristensson78401:55:00
48MariaFalciniKristianstad10101:55:03
49AnnikaMichelsenTrelleborg28801:55:23
50FridaGunnarssonMalmö26801:55:23
51NathaliKlemm-GoffeTrelleborg29501:56:06
52JennyDahlquistVerktygsfirma Tage P Ab55701:57:03
53LinaHedmanGärds Köpinge56301:57:14
54JuliaPerssonLund38801:57:15
55SuzanJakobssonCoach K Runners28201:57:30
56ÅsaNorheimTrelleborg40401:57:33
57CeciliaSchönmeierHuddinge23401:57:35
58MariaAnderssonHöllviken68401:57:55
59JessicaMalmqvistHöllviken71501:58:02
60RenateNordenfeltSkanör47701:58:20
61PiaLindqvistFilborna Arena41201:58:31
62CinaCederbergKustjoggarna Trelleborg39601:58:37
63EvieSoliMalmö45401:58:40
64ElinPetterssonYstad73001:58:55
65LindaPetterssonYstad72901:58:55
66MalinRubinKävlinge4001:58:57
67MiaWrannertTrelleborg9801:58:59
68KristinJohanssonStockholm40901:59:06
69SofiaMörtsellVarberg58801:59:07
70AmandaHallqvistTeam Hallqvist701:59:25
71KajsaPetterssonMalmö61401:59:28
72StinaBergmanMalmö62801:59:30
73AnnicaAnderssonHöllviken34301:59:33
74TheresaKresseMalmö51601:59:44
75ElisabethEversMalmö39701:59:53
76FridaLarssonYstad47201:59:54
77HannaAppelLund76101:59:59
78VictoriaAxelssonMalmö40602:00:16
79AnnaGisselssonHumlebacken38502:00:20
80SussiSundbladMalmö45202:00:26
81MariePetrelius FäldtTrelleborg59302:00:27
82JessicaOlssonMalmö36202:00:33
83JennyAhlströmHöllviken68902:00:35
84ElviraSvenssonMalmö51802:00:40
85PetraEkenstiernaTrelleborg23702:00:48
86EmelieBarweTrelleborg53602:00:54
87FilippaMurathMalmö54802:01:00
88AnneliLindrothBjörnstorps IF32702:01:11
89JennyWanegårdhVeberöd8302:01:27
90LenaHenriksson ÅgrenRonneby Ok14702:01:45
91HannaSjöbergMalmö70002:02:12
92SaraMyrvälderMyrvälders Wellness68002:02:22
93ElinKudoSolna9602:02:40
94EllenOlssonLomma15502:03:00
95MalinFrankelHelsingborg5002:03:06
96MariaEkLund1402:03:08
97BirgittaCederströmKavlinge50002:03:10
98KristinaDunérMalmö54902:03:17
99KatarinaHenriksson-59902:04:04
100MonikaFridvall79702:04:23
101AnnaGrosFörsvarsmakten44302:04:34
102LauraWallbergSkanör57802:04:42
103EmmaSegerhagen LövdenTrelleborg21102:04:45
104KatarinaSvenssonKristianstad21502:05:08
105GabriellaOlssonSkånes Fagerhult45002:05:18
106AnnWeselka ErikssonTrelleborg67002:05:36
107PernillaAgardhNäckrosorna15402:05:43
108StinaSörensenKävlinge36302:05:52
109KristinaBerglundFriskis & Svettis, Vellinge21702:06:01
110GunillaFritzeFriskis & Svettis, Vellinge11302:06:05
111KatrinaFolland-54402:06:08
112AnsiHanssonTrelleborg59102:06:34
113ThereseKarlssonHjärup37502:06:43
114HanaThomassonTrelleborg3502:06:48
115BodilHerrlin HedinYstad24102:06:48
116JennyHugossonHelsingborg51102:07:03
117KristinNäs2Fast 1Furious30502:07:08
118JeanetteRosvallSkegrie27502:07:53
119ElnaJönssonMalmö48802:08:01
120MarleneBerggrenKustjoggarna Trelleborg48102:08:09
121EmelieJanssonCoach K Runners62502:08:12
122SivTjernbergLunds Lasaretts IF62402:08:12
123MariaVikström76902:08:20
124CharlotteOverupMalmö50502:08:31
125SandraSchusserTeamwork Berlin1002:08:34
126ÅsaJönssonGenarp46102:08:49
127MarieWesterbladHässleholm41802:08:57
128PiaTallvingSolbyn48502:09:09
129FannyMånefjordLssk69102:09:13
130ColleenCreightonCirque Du Soleil- Dralion66402:09:36
131ChristinaOlsson TybyKristianstiad10802:09:38
132ÅsaHallengrenTrelleborg15802:09:41
133IreneKasperssonTrelleborg49402:10:08
134JojoGrixtiCirque Du Soleil- Dralion66702:10:19
135SonjaLindved-54502:10:36
136KatarinaLindbäckLunds Lasaretts IF20902:10:37
137LinneaJonssonKattriarkatet65102:10:48
138JennyNicanderSvedala14102:11:12
139IdaPeterssonTrelleborg HBK76402:11:21
140CeciliaHugossonLonesome Runners12502:11:58
141EmmaMalmqvist79502:12:03
142RebeccaAndersson79602:12:03
143LottaHanssonOk Kontinent59702:12:14
144MadeleineOlssonA Running Chance66002:12:47
145MarieNehlinTrelleborg72002:12:55
146EmelieHåkanssonTrelleborg12002:13:08
147Ann-SofieMartinez RiquéKustjoggarna Trelleborg38902:13:39
148PernillaSvenssonVeberöd33802:14:10
149ElisabethNäs2Fast 1Furious41302:14:21
150KarinLarssonTrelleborg52602:14:26
151LenaHerlevsenKustjoggarna Trelleborg61602:15:20
152HelenDragestamDylangirl7302:16:09
153HannaThomassonLonesome Runners52302:16:24
154LenaIrmi (?)Malmö75902:16:45
155KarinLangBunkeflostrand24302:17:03
156CarinaThomsenLaholm45702:17:08
157JohannaBillMalmö48202:17:29
158MalinAhrholtFriskis & Svettis, Vellinge33202:17:44
159JenniferNilssonTrelleborg43302:18:00
160CeciliaJohanssonLund46702:18:00
161ElisabetSvahn78802:18:29
162LottaRosenströmNordic Military Training46602:18:34
163ChristinaEkströmMalmö3702:18:45
164MariaBeck AnderssonTrebenoco Ab42702:18:59
165AnnaNilssonLund39202:19:12
166MarieWetterlinHöllviken36402:20:08
167SusanneKinnrellKustjoggarna Trelleborg50802:20:29
168KristineSmedenforsKlågerup73502:20:31
169AnneliThulinIngen34202:20:44
170SusanBlindbaek VestergårdLimhamn45902:20:54
171MeriColevskaTrelleborg71902:21:05
172BarbroTengeborgTrelleborg59402:21:07
173AnnaMalmquistTrelleborg46802:21:30
174AnnikaTrennemanVellinge3102:22:32
175MariaNordMalmö71202:22:49
176ChristelJohanssonBeddingestrand21002:23:26
177PaulaVendelHeleneholms Tri Team42002:23:54
178SofiaNormanTrelleborg68202:24:55
179MalinÅkessonTrelleborg39802:25:50
180MalinTirfingUppsala16502:26:06
181LouisePerssonÖstra Torp Gf31802:27:35
182MyMagnussonMöllaregatan 2672102:28:46
183MariaAnderssonOxie52802:28:49
184Marie-LouiseLindbladhBjärred13902:28:54
185MadeleneCarlströmTrelleborg23102:29:00
186CeciliaNilssonSmygehamn73302:30:13
187RebeccaJanssonMalmö21302:31:50
188AnnikaGrundius-NilssonTrelleborg51302:32:02
189BirnaGudmundsdottirCoach K Runners36002:32:11
190VictoriaLeidersdorffTeam Trelleborg Triathlon60402:35:17
191KristinAmbréBunkeflostrand30102:36:07
192CeciliaLerbyTrebenoco Ab42602:36:12
193ÅsaHedinÄngelholm8702:36:26
194SannaWingårdUddevalla37702:36:29
195BodilÖrtegrenMalmö40502:38:01
196ElinAnderssonTrelleborg23202:38:05
197BeverlyHarringtonFredrikshof73402:38:09
198JeanetteFranzénOslo31902:38:12
199CharlottWollmérArlöv74002:38:15
200MariaTorstenssonKristianstad35002:39:29
201LenaPerssontrg75502:39:32
202CeciliaSjöstrandSkivarp5502:42:17
203ÅsaSirénTrelleborg43502:44:04
204LottaAnnermarkenTrelleborgs Församling69302:51:19
205BeatriceVallTrelleborgs Församling56702:51:19
206ErikaKuusenjärviTrelleborgs Församling67902:53:20


Resultat Män 2014

Tillbaka upp

PlaceringFörnamnEfternamnOrt eller Förening/LagNr-lappResultat (brutto)
1MagnusHanssonIFK Trelleborg Friidrott61501:11:42
2LudvigEhlorssonLund46201:18:27
3ErikAnderssonTeam Nordic Trail8001:21:17
4OlaÅkessonMalmöpolisen26101:23:13
5FredrikOlssonKlippans FK27401:25:17
6KasperThulinKämpinge Gf13201:25:25
7OlofLindbergIntersport58401:25:27
8AndreasKerrenTeam Nordic Trail42401:26:15
9WalterDobric79001:26:19
10JuanMangasLund53301:27:12
11TobiasJanssonTeam Trelleborg Triathlon60501:27:17
12JonasHanssonGott Kaffe...31401:27:35
13AaranHigginsMalmö Australiskfotbollsklubb26901:27:38
14KristianTufvessonIK Rex47601:27:59
15TobiasHolmqvistGöteborg26501:28:01
16JoakimAnderssonIFK Trelleborg Friidrott77401:28:27
17JensThuressonAxa Sports Club48001:28:31
18MattiasLindskogHässleholm12901:29:26
19MartinBurströmGälaranamma Fiskeklubb71701:29:27
20AndrewWitseySimlinge12201:29:31
21RaymondWrightPortsmouth Triathletes31501:29:44
22PerSvenssonHeleneholms IF56401:29:53
23PeterSimonLonesome Runners35501:30:19
24SebastianJohnssonPeak Performance74801:30:32
25RikardLindkvistSilvåkra74201:30:40
26HåkanLarssonIFK Trelleborg Friidrott32501:30:47
27OlavNorheimTre Lyktor40301:31:09
28ChristofferMalmbergMalmö37901:31:21
29MikaelNilssonBjörnstorps IF70601:31:38
30MartinAnderssonKustjoggarna Trelleborg37401:31:54
31MartinJonssonLund43101:32:02
32MathiasRosenbladBarndiabetesfonden11601:32:23
33DanielErmanIFK Trelleborg Friidrott201:32:33
34JesperPeterzenMalmö6901:32:40
35MarkusRytterkullTeam Create15901:32:44
36UlfAnderberg77301:32:48
37MattiasDahlbergRisberga Roadrunners25501:32:52
38HugoJystrandÖt Smygehuk Ff8501:32:54
39MangusLindeFragglarna12301:33:13
40JonasJohanssonNättraby46901:33:24
41JacobÖrtegren80001:33:30
42BengtWiedelSkårerunners25701:33:32
43IngemarSvenssonBjörnstorps IF28401:33:40
44HåkanBillRisberga Roadrunners25601:33:44
45MartinEricssonGöteborg33101:33:55
46JesperMånefjordLssk62001:33:56
47AntonHultkvistHeleneholms IF56501:33:59
48FredrikDavidssonTeknograd2401:34:03
49JonasOlssonMärtha Hellman63901:34:12
50ÅkeÅkessonCoach K Runners67501:34:18
51HåkanOlssonSkurup1801:34:19
52HenrikNambordGif Nike56801:34:45
53JonasElmerSkurup36901:35:21
54KennethRosfort78001:35:25
55JohanLimåsArrie26001:35:28
56MikaelKylsäterFriskis & Svettis, Lund67701:35:42
57OlofOstranderHöllviken3601:35:47
58JosefSilva MobergSkåre Swim Club12801:35:55
59JørnMeidahl PetersenNovo Gruppens Løbeklub67201:36:07
60RichardStagenLunds Lasaretts IF71801:36:11
61AndreasBlomqvistLinköping67101:36:13
62ChristianRasmussonHeleneholms IF61801:36:16
63StefanFörareKustjoggarna Trelleborg13701:36:18
64JonasNielsenOxie29901:36:25
65MarcusEkenstiernaTrelleborg23601:36:30
66RaulHindovLund77601:36:46
67FredrikHärstedtBk Skansen35801:36:48
68AndersOlnertMig Själv18201:37:06
69JonasLarssonTrelleborgspolisens IF49901:37:12
70AlbinMörtsellVarberg63301:37:24
71MartinWanegårdhVeberöd8201:37:33
72JesperFriskTeam Nordic Trail48301:37:34
73MatsNilssonMalmö Löparförening51701:37:46
74MikaelIsakssonEslövs Cykelklubb35101:37:55
75HampusWetterstrandHeleneholms Tri Team7201:38:03
76JakobBuch-JepsenVästra Hamnens IF79101:38:13
77PeterPerssonTeam Nordic Trail60701:38:13
78JonasGöranssonGöranssons Elservice Ab53101:38:15
79RobinMelanderTrelleborg50901:38:27
80TorbjörnRuckmanFrosta Multisport10001:38:32
81TobiasOlssonUppåkra IF55401:38:52
82TordJohannessonHarlösa4101:39:05
83ShaneSaundersLondon, United Kingdom74601:39:06
84JonasRosdahl23193 Trelleborg70201:39:06
85MathiasHerrströmTrelleborg5401:39:08
86LinusPalmkvistAccenture IF72601:39:15
87AdamSwegerFriskis & Svettis, Vellinge32901:39:22
88HåkanZaarHöllviken6301:39:39
89TommyLarssonLöpargruppen Löpargruppen.10301:39:40
90StefanPerssonVitaby76001:39:42
91DennisOlssonA Running Chance65501:39:43
92HenrikWesterbladSkegrie49001:39:45
93TomasJonassonBjörnstorps IF1501:39:48
94PeerKlugMalmö22701:39:51
95ChristianWiedelSkårerunners25801:39:52
96AndersMarntellRonneby65801:39:57
97PerJarviPumpan IF53701:40:03
98JonasPerssonSkurup13601:40:05
99ThomasArcombeHöllviken76201:40:12
100GöranEngström77901:40:16
101Lars-GöranMånssonMalmö16401:40:18
102DanielLandénTrelleborg54601:40:36
103MarkusMeijerTetra Pak IF62301:40:44
104JouriKantersMalmö35401:41:01
105SverreSeyerstadFriskis & Svettis Skanör76801:41:05
106LarsWalleriusLomma73101:41:12
107DanielBjörkTeam Lio36701:41:27
108MartinGanslandtKustjoggarna Trelleborg7001:41:37
109HåkanKristianssonSvedala61101:41:50
110AndersDahlbergSmyge Mighty Squirrels58901:41:56
111MichaelDalyKustjoggarna Trelleborg5701:41:59
112LukasSegelmarkLunda Landhockeyklubb Nayan33301:42:10
113AntonRydstedtUppsala33601:42:20
114MarcoSvantessonGrönalund41901:42:23
115RobertAnderssonFrosta Multisport7501:42:25
116MatsCarlssonSvedala37801:42:26
117FredrikGoaHeleneholms IF Tri Team76701:42:27
118ConnyStändigLimex7901:42:29
119TobiasIdvallHelsingborg43801:42:30
120MikaelStenborgTrelleborg48701:42:35
121JonasSvenssonTrelleborg60801:42:40
122BrunoCerbach-68601:42:46
123MortenMadsenBunkeflostrand24401:42:51
124TobiasHögbergBo Ahlquist Maskin Ab64301:42:55
125TomRoodroMalmö44801:42:56
126DanielJönssonTre Lyktor48601:42:59
127KlasAbelsonBunkeflostrand24601:43:00
128MattiasPehrssonSydsvenskans IF78501:43:03
129JesperLilliesköldStockholm33901:43:04
130KimLavessonBo Ahlquist Maskin Ab64801:43:05
131ChristianWesoniusSvedala50101:43:08
132MattiasStafstromSkurup54101:43:13
133SimonSollvénTrelleborg44101:43:20
134LewiKöpplerSkogis IF30901:43:21
135ZouhaierKrifaBagsværd Ac67301:43:34
136HenrikHassel79401:43:34
137AndreasCederströmKävlinge43601:43:44
138MarcusBromanSilvåkra19001:43:45
139JonasPersson77001:43:46
140JonasWelinTrelleborg29601:43:52
141FredricCarlsonLyckliga Löpare22201:44:01
142AndersPalmquistPartri6101:44:11
143LudvigLiljekvistHöllviken73701:44:32
144MagnusHolstMalmö Löpareförening41501:44:37
145AndersMalmbergE.On Elnät Sverige Ab59001:44:38
146PeterPerssonPeab IF52101:44:50
147MarkusOrsFragglarna34901:44:50
148BirgerSteffenson78701:44:59
149PontusJohnssonVerktygsfirma Tage P Ab55801:45:09
150ChristopherGautierTeam ?28101:45:19
151MattiasNilssonTrelleborg44901:45:23
152MartinPerlerydTrelleborg5201:45:31
153LarsBennrupFriskis & Svettis, Vellinge4901:45:31
154HåkanMalmqvistKustjoggarna Trelleborg66201:45:51
155PeterMüllerDhl Malmö Centraleuropa61901:45:56
156NilasHultmanMalmö61301:46:00
157MarcusDahlMalmö71601:46:21
158NiklasNorenÖt Smygehuk Ff2201:46:24
159LinusLindströmKustjoggarna Trelleborg66101:46:34
160RobertFelixHöllvikens Boxningsklubb11901:46:35
161OlaSvenssonSvensson & Son Måleri Ab38101:46:38
162RIkardSvenssonYstad14001:46:51
163DagWahlbergBjörnstorps IF44601:47:01
164MårtenHuzellSolna59801:47:05
165PontusAlexandersson78301:47:15
166LarsJohan KristenssonMalmö38001:47:18
167ErikSvenoniusFlyinge72201:47:22
168FredrikWallerLöpargruppen I Abbekås m Omnejd41401:47:22
169KlasJohanssonKbm Advokatbyrå Ab54701:47:23
170MagnusJönssonOk Kontinent16201:47:28
171JonasAlmFörsvarsmakten44201:47:33
172FilipOhlssonFörsvarsmakten71001:47:33
173Jan-ErikSvärdKustjoggarna Trelleborg13101:47:44
174FredrikHenrikssonVäxjö14801:47:46
175DennisPoulsenSmyge Mighty Squirrels28301:47:52
176AndreasGillsbergJönköping9401:48:08
177MatsMarklundRydebäck72701:48:16
178FredrikNordbladLöddeköping4301:48:23
179ChristerKarlssonTreleborg57201:48:28
180StefanThomsenLaholm45601:48:34
181JensBoströmJag Vill Ju Bara Se Bra Ut Nak51901:48:35
182PeterHenrikssonRonneby42901:48:53
183CarlJohan RolfhamreStockholm40001:48:56
184AndersWiklanderKsk Triathlon70701:49:00
185BosseSöderbergHagespissarna Trelleborg68501:49:04
186PerSaurowKustjoggarna Trelleborg2601:49:12
187MikaelPerssonLöberöd46001:49:13
188RobertoAppioLund11401:49:15
189GuillermoChaminadeLos Guepardos De Guijuelo3901:49:15
190JanOlssonAnderssons Sport Sällskap18501:49:16
191janåke persson1901:49:22
192NiklasHåkansson2Fast 1Furious30601:49:27
193AndersJohanssonKustjoggarna Trelleborg4401:49:37
194GabrielNapadowGöteborg13801:49:43
195SimonJacklerOh My22901:49:51
196ViktorHolmFK Göingarna63501:49:53
197AndersAnderssonTrelleborg9701:49:55
198OlaPalmbladGislövs Läge8901:50:03
199SeanFurlongMalmo31101:50:06
200JohanKarlelidMalmö67801:50:12
201BjörnFredriksson MöllerOk Kontinent65301:50:14
202CarlJanssonSkogis IF31201:50:14
203JesperPerssonHansa Hoburgs IF42201:50:16
204HolgerHövelHöör69401:50:21
205TobiasWidellLund62201:50:28
206LeifTengbergTrelleborg13401:50:31
207MichaelJanmaatStaffanstorp55101:50:41
208FredrikJönssonHöllviken62601:50:45
209DragutinMarkovicTrelleborg70401:50:58
210JonasJisanderTrelleborg29801:51:03
211KalleAlbjärHeleneholms IF67601:51:10
212DennisPerssonVadensjö54301:51:11
213BertilPerssonEon IK53001:51:12
214EdvardFångHöllviken44001:51:14
215ThomasPeterssonTeater Tittin49101:51:20
216SeanKenny75401:51:33
217IgorLaketicMalmö20401:51:34
218AndersSjöströmBarndiabetesfonden11701:51:36
219AndreasEkfrostFenix The Green34101:51:41
220ÅkeFrändeviLimhamn23501:51:50
221JohanPersson901:51:52
222PeterFrankHagespissarna Trelleborg24801:51:52
223MarkusAnderssonIntersport58601:52:03
224HenrikSmedenforsKlågerup73601:52:04
225DavidSasserssonGislövs Läge25901:52:10
226PaulFeltbergerSvedala52701:52:25
227JonasFolkstrandTrelleborg32601:52:28
228MagnusBergstenLund20801:52:30
229GeorgeDoggartHöllviken501:52:30
230CorfitzNelssonSveriges Byggindustrier60101:52:30
231HansRasmussen75801:52:53
232RickardBjörklundStaffanstorp59501:52:56
233RobertHarnischKustjoggarna Trelleborg11101:52:56
234Per-OlaHedinBjärred22501:53:01
235AndreasLundbladVellinge19301:53:05
236JanÅke CarlssonFriskis & Svettis, Vellinge62901:53:08
237StaffanEkströmHilti Svenska Ab38201:53:08
238JörgenSjöslättSkurup53801:53:11
239DanielPeiroNaventi Kapitalförvaltning Ab58001:53:20
240RobinPerssonTrelleborg48901:53:27
241UlfSvenssonLimhamn6701:53:32
242MikaelSvenssonLinköping56101:53:52
243MattiasWrangtorpTeam Rynkeby Helsingborg54001:53:53
244PeterDahlLimhamn36801:54:09
245OttoHedenmoTeam Giske34401:54:10
246JonasLundinFragglarna18901:54:19
247JensUlvsandGenarp70301:54:25
248MagnusOlinMalmö65701:54:31
249RichardGeorg EngströmKöpenhamn32801:54:33
250TomasOlssonImmeln70501:54:38
251JesperBokeforsVästra Hamnens IF78901:54:39
252TeddiNilssonLonesome Runners3401:54:49
253JonPerssonVellinge55601:54:55
254RomanLechnerLunds Universitet10901:55:08
255RobertBengtssonHönsinge13501:55:10
256JanWestbergBankeryd28901:55:28
257OskarBengtssonTrelleborg20201:55:28
258OliverMerlövMalmö18301:55:31
259JörgenJärevangTrelleborg68101:55:32
260PatrikLiljegrenTrelleborg49301:55:34
261BennyNilsson75101:55:51
262TomazLundstedtHöllviken49501:55:54
263ChristianPfaffli79301:55:55
264TygeTind TindholdtOslo32001:55:58
265FredrikPerssonMalmö50301:56:03
266KristerGöranssonKustjoggarna Trelleborg7401:56:04
267JanHerbertsonHeleneholms IF49801:56:04
268MagnusPerssonHelsingborg55001:56:23
269DanielHjortströmDjupadals Demoner43701:56:30
270BengtRosenkvistTre Lyktor53401:56:38
271Bengt-ErikJohnssonPeab IF4201:56:39
272PeterLinderothHeleneholms Tri Team35301:56:46
273KristianHallbergSundbyberg25401:56:51
274JuliusKratzerLund70901:56:51
275DavidClemenssonMalmö76601:56:52
276AndreasSimonssonHalmstads Orienteringsklubb20101:56:52
277AndreasLandénTrelleborg57001:56:53
278BengtOlssonKustjoggarna Trelleborg16801:57:04
279GerryMcCarthyAxa Sports Club57901:57:10
280Hans-OlofChristenssonKlagstorp44401:57:16
281ChristoferStävenborgPrästkvarn17401:57:23
282PeterSvenssonTrelleborg9101:57:38
283EmilSöderstrandSöderstrand10501:57:40
284JohanHolmSkurup47901:57:41
285GustafKrigströmKarlskrona5101:57:42
286BjörnBennrupFriskis & Svettis, Vellinge4801:57:46
287HenrikDahlsjöTrelleborg32301:57:46
288MikaelWihlborgTrelleborg15701:57:47
289BoPerssonKustjoggarna Trelleborg39501:57:50
290DennisÄhrlundFlen10201:57:55
291JonasErikssonVvs Agenturer Ab18101:57:58
292StigFrederiksen1 Kr/km4701:57:59
293MartinÅrsköldGislövs Läge6201:58:01
294FredrikMalmqvistHöllviken71401:58:01
295RogerPerssonFree Flower69201:58:14
296LarsRosdahlSmilla6601:58:21
297MartinEksten75201:58:22
298HartmannEliassonIsland63801:58:25
299VictorRobertssonTeam Giske34601:58:26
300MattiasAskTrelleborg32401:58:26
301JohanEkmanTrelleborgspolisens IF61001:58:28
302LarsTjäderMalmö74101:58:31
303MikaelSigstedtMalmö16701:58:34
304PeterMånssonTrelleborg53201:58:39
305ChristianStenqvistHeleneholms IF45501:58:40
306MarcusAkkadLimhamn58301:58:59
307HlödverTomassonIsland63701:59:08
308TorbjörnWahlströmTrelleborg64101:59:09
309PatrikWibergIntersport65001:59:09
310MattiasSörensenTrellebborg22801:59:10
311KristianLindvallHjärup37601:59:10
312ChristianEidelinMalmö50401:59:11
313HerjeSchagerlöfLs20001:59:13
314PerPerssonTrelleborg42501:59:18
315MarcusEkbergMalmö42101:59:20
316DinoTufekLimhamn13001:59:30
317Lars-OlovPerssonLund38701:59:35
318KimVestöUppsala16601:59:38
319AlfWesterbergTrelleborg34801:59:41
320LennartGisselssonHumlebacken38601:59:46
321NilsLindqvistHelsingborg41101:59:56
322TimBörnerLund51502:00:05
323RobertGalambosPartri5602:00:07
324DanielArvidssonBo Ahlquist Maskin Ab64402:00:47
325DanielPetreczKlagstorp24502:00:55
326PeterHolmdahlDalköpinge53502:01:03
327MikaelLundqvist2002:01:25
328UlfThelinEa Installationer Ab67402:01:27
329RobertHarvigssonBunkeflostrand47002:01:57
330JoakimFreimanJesus & Pingstkyrkan Trellebor70802:01:58
331AndreasWahldénIntersport58702:02:04
332IsaacNyheimTrelleborgs Bordtennisklubb60302:02:10
333RobertSchermanMalmö Sportdykarklubb1102:02:17
334PerPålssonTrelleborg10602:02:17
335MatsAppladahlVision55502:02:21
336PerSvenssonSydsvenskan IF51402:02:24
337LasseDehlinSkanör76302:02:28
338BjörnStrömbäck1702:02:34
339ErikHerslow BergmanFamiljen Herslow Bergman46502:02:36
340AndreasEdvardssonTrelleborg72802:02:48
341JoacimSöderbergSvedala52202:02:49
342KarlJohan Gudnason78102:02:51
343PaulZanderTrebolit7802:02:51
344EddieHedinLund8802:02:55
345NielsJørgensenTrelleboy49702:03:05
346JohanViknerSödra Sandby22002:03:26
347KalleAnderssonStaffanstorp72502:03:26
348MattiasTillyVellinge15302:03:43
349OlaPerssonFragglarna12402:04:00
350SvenWennerströmMalmö42802:04:07
351ErikHanssonLund36502:04:09
352MorganNilssonStaffanstorp28002:04:18
353BennySvenssonNightinggale71302:04:28
354PatrikOlofssonHöllviken75702:04:32
355StefanSöderströmArkelstorp37002:04:34
356AndreasKvantTygelsjö68802:04:45
357HansDesserSvedala22302:04:47
358PerKvistKustjoggarna Trelleborg9902:05:04
359TorgnySteenFriskis & Svettis, Vellinge21602:05:08
360MartinHäggSkurup75602:05:15
361MatsLindforsHelsingborg30702:05:18
362AxelBroholmHjo45102:05:19
363JoakimSöderstrandSöderstrand10402:05:37
364MikaelKarlssonTrelleborg24002:05:41
365UlfRittemar78602:05:42
366AndreasEkstrandFragglarna19402:05:47
367JohnnyAnderssonSkåre13302:05:51
368MatsSöderstrandSöderstrand36602:06:20
369KentNatermanTrelleborg18002:06:31
370IsakAnderssonBo Ahlquist Maskin Ab64702:06:33
371MikaelKlebeTygelsjö39302:06:41
372JonHedenstedtLjungskile16002:06:51
373MatsSivhedTrelleborg63002:07:05
374JörgenOlsénMikaels Isakssons Hare36102:07:10
375TorgnyJohanssonHässleholm2302:07:16
376StefanNilssonOk Kontinent56602:07:21
377DickWesterbladHässleholm41702:07:21
378JohanSäreMalmö50202:07:25
379ErikJennefeltStockholm40802:07:28
380StefanCesarOxie47402:07:33
381ErikLundströmEntré31702:08:01
382ThomasLarssonTrelleborg59202:08:02
383MatsH SvenssonBeddingestrand63202:08:12
384JonasKvantMig Själv...69002:08:25
385MathiasSjölinTrelleborg11502:08:49
386MichaelNilssonSmygehamn73202:08:51
387JanåkeWeilandKlagstorp23302:09:06
388ThomasHallqvistTeam Hallqvist1302:09:12
389PeterHuberFriskis & Svettis, Vellinge21802:09:15
390EricGerardCirque Du Soleil- Dralion66502:09:16
391RogerThellMig Själv19502:09:20
392JonWalterssonLonesome Runners51002:09:45
393JpBorglinTeam Lilla Beddinge4602:09:48
394ThomasNilssonLöpet, Trelleborgs Allehanda51202:10:06
395JonasJönssonTrelleborg57502:10:08
396JonasJanebrantMalmö47102:10:15
397BengtSvenssonMaglarp19102:10:22
398TomasSvärdLund69602:10:36
399AndersFältMalmö71102:11:03
400JohanWågstamVellinge2802:11:17
401TorbjörnMånefjordLssk62102:11:27
402DanielLeveilleCirque Du Soleil- Dralion74902:11:32
403PontusKristiansson79202:12:04
404LinusAhlquistBo Ahlquist Maskin Ab64202:12:04
405ErikElmeskärTeam Giske34502:12:15
406MagnusHemborgTrelleborg5302:12:16
407OlofSchermanUddevalla1202:12:27
408MagnusThaggAnderslöv66802:12:33
409JohanArlockLund52402:12:46
410DanielSvensson1602:12:52
411MattiasNilsson SjöbergStavstensudde70102:12:58
412MattiasKronstrand77802:12:58
413HansCavanderStaffanstorp19802:13:03
414HenrikChallisBöste Läge14902:13:38
415UlfNordinVellinge74302:13:51
416BennyNielsenGastronauten Lk7602:13:52
417ChristianFriskHeatex Ab28502:13:57
418RolandPeterssonRP Sport & Nöje76502:14:03
419UlfHasslingAtea Sverige Ab20302:14:38
420LarsJönssonValdemarsvik8402:14:50
421JonasNerhedenKlågerup7702:14:52
422JoakimFrombergHöllviken58102:14:53
423RasmusLindbergÖdåkra27602:15:10
424RikardAlemoVellinge79802:15:18
425ChristerHallgrenNew York Road Runners102:15:18
426JensCarlströmTrelleborg23002:15:49
427PelleMårtenssonHöllviken602:16:19
428ThomasNehlinTrelleborg49202:16:23
429MichaelCarlssonSkivarp63402:16:48
430PetterNormanTrelleborg68302:16:50
431ToniLazarevskiTeam Laza55202:16:58
432StefanAnderssonTrelleborg41602:17:00
433MårtenRegnerTetra Pak IF29402:17:04
434OlaKarlssonBK Borgen77102:17:55
435CarlMeitonStockholm38402:18:15
436LinusHolmBo Ahlquist Maskin Ab64502:18:16
437NiklasBöösAbbekås19602:18:26
438LeoChallisChallis Klanen34002:18:31
439StaffanSkarinBjärred46402:18:34
440ClaesPedersenSkanör14402:19:18
441BjörnWedmoSolbyn48402:19:31
442JohanLänströmAdvokatfirman Johan Länström6802:19:52
443MagnusBjörklundTrelleborg31002:19:55
444MarcusAhlbinTrelleborg72402:20:10
445MårtenSegelmarkLund33402:20:30
446BengtLundströmMölndal29302:20:39
447JohanAnderssonAnderssons Sport Sällskap12702:20:55
448HannuSirviöBeddingestrand22402:20:58
449LarsRosvallTrelleborgs Hamn58202:21:45
450RickardAlmrothSjöbo17802:21:55
451StefanPalmVellinge Runners69502:21:59
452BertWesterbergLöpet, Trelleborgs Allehanda12102:22:24
453JoakimGöranssonMalmö17002:22:27
454LarsAlmrothKristianstad17702:22:41
455AndreasArcombeKlågerup65202:22:43
456JoarErikssonTrelleborg69902:22:44
457SixtenNettranderFriskis & Svettis, Vellinge16302:22:54
458MartinLettevallMalmö73802:23:57
459FredricStävenborgPrästkvarn17302:24:15
460StefanSimonssonTrelleborg27002:24:38
461AndersHempel77502:24:43
462MatsDahlbergTrelleborg15202:26:40
463LeifKajrupTrelleborg49602:26:54
464JohanNilssonLund39102:27:04
465JohanJanssonLund45302:27:20
466KristerBringéusSällskapet44702:28:27
467PeterChristofferssonPartri44502:29:05
468GaryEdwardsTrelleborg74702:29:36
469SamuelBrockMalmö37202:31:45
470ArturBlidingLund52502:32:22
471HenrikNilssonTrelleborg43402:34:29
472RobinGustafssonBunkeflostrand30202:34:39
473PeterPerssonFragglarna19202:39:08
474KlasFjällrotHeleneholms IF55302:44:36
475GöranAnderssonStockholm40102:45:14
476MarkusÅkermanTrelleborg23802:47:34
477BoMikkeläTrelleborg26702:56:42
478JohnMikkelä338 Småland56902:56:43


Resultat Lagtävling 2014

Tillbaka upp

PlatsLag Lagtid (3 bästa)
1.IFK Trelleborg Friidrott4:10:56
Magnus Hansson1:11:42
Joakim Andersson1:28:27
Håkan Larsson1:30:47
Daniel Erman1:32:33
2.Team Nordic Trail4:25:06
Erik Andersson1:21:17
Andreas Kerren1:26:15
Jesper Frisk1:37:34
Peter Persson1:38:13
3.Björnstorps IF4:40:00
Mikael Nilsson1:31:38
Ingemar Svensson1:33:40
Kim Gustafson1:34:42
Eva Hjort Wirtén1:38:18
Dag Wahlberg1:47:01
Anneli Lindroth2:01:11
4.Kustjoggarna Trelleborg4:49:49
Martin Andersson1:31:54
Stefan Förare1:36:18
Martin Ganslandt1:41:37
Michael Daly1:41:59
Håkan Malmqvist1:45:51
Annika Nilsson1:46:11
Linus Lindström1:46:34
Jan-Erik Svärd1:47:44
Per Saurow1:49:12
Anders Johansson1:49:37
Maja Selse1:50:08
Robert Harnisch1:52:56
Krister Göransson1:56:04
Bengt Olsson1:57:04
Bo Persson1:57:50
Cina Cederberg1:58:37
Per Kvist2:05:04
Marlene Berggren2:08:09
Ann-Sofie Martinez Riqué2:13:39
Lena Herlevsen2:15:20
Susanne Kinnrell2:20:29
5.Heleneholms IF4:55:02
Per Svensson1:29:53
Anton Hultkvist1:33:59
Kalle Albjär1:51:10
Jan Herbertson1:56:04
Christian Stenqvist1:58:40
Klas Fjällrot2:44:36
6.Intersport5:03:18
Olof Lindberg1:25:27
Katie Wdowiak1:45:48
Markus Andersson1:52:03
Patrik Wiberg1:59:09
Andreas Wahldén2:02:04
7.Friskis & Svettis, Vellinge5:09:24
Adam Sweger1:39:22
Matilda Hellman1:44:31
Lars Bennrup1:45:31
Jan Åke Carlsson1:53:08
Björn Bennrup1:57:46
Torgny Steen2:05:08
Kristina Berglund2:06:01
Gunilla Fritze2:06:05
Peter Huber2:09:15
Malin Ahrholt2:17:44
Sixten Nettrander2:22:54
8.Tre Lyktor5:10:46
Olav Norheim1:31:09
Daniel Jönsson1:42:59
Bengt Rosenkvist1:56:38
9.Fragglarna5:12:22
Mangus Linde1:33:13
Markus Ors1:44:50
Jonas Lundin1:54:19
Ola Persson2:04:00
Andreas Ekstrand2:05:47
Peter Persson2:39:08
10.Lonesome Runners5:18:48
Peter Simon1:30:19
Charlotta Svalander1:53:40
Teddi Nilsson1:54:49
Jon Waltersson2:09:45
Cecilia Hugosson2:11:58
Hanna Thomasson2:16:24
11.Skogis IF5:21:01
Lewi Köppler1:43:21
Stina Johansson1:47:26
Carl Jansson1:50:14
12.Heleneholms Tri Team5:26:27
Hampus Wetterstrand1:38:03
Anki Linderoth1:51:38
Peter Linderoth1:56:46
Paula Vendel2:23:54
13.Bo Ahlquist Maskin Ab5:26:47
Tobias Högberg1:42:55
Kim Lavesson1:43:05
Daniel Arvidsson2:00:47
Isak Andersson2:06:33
Linus Ahlquist2:12:04
Linus Holm2:18:16
14.Försvarsmakten5:39:40
Jonas Alm1:47:33
Filip Ohlsson1:47:33
Anna Gros2:04:34
15.Coach K Runners5:40:00
Åke Åkesson1:34:18
Suzan Jakobsson1:57:30
Emelie Jansson2:08:12
Birna Gudmundsdottir2:32:11
16.Ok Kontinent5:45:03
Magnus Jönsson1:47:28
Björn Fredriksson Möller1:50:14
Stefan Nilsson2:07:21
Lotta Hansson2:12:14
17.-5:52:58
Bruno Cerbach1:42:46
Katarina Henriksson2:04:04
Katrina Folland2:06:08
Sonja Lindved2:10:36
18.Lssk5:54:36
Jesper Månefjord1:33:56
Fanny Månefjord2:09:13
Torbjörn Månefjord2:11:27
19.Lunds Lasaretts IF5:55:00
Richard Stagen1:36:11
Siv Tjernberg2:08:12
Katarina Lindbäck2:10:37
20.Team Giske6:04:51
Otto Hedenmo1:54:10
Victor Robertsson1:58:26
Erik Elmeskär2:12:15
21.Söderstrand6:09:37
Emil Söderstrand1:57:40
Joakim Söderstrand2:05:37
Mats Söderstrand2:06:20
22.2Fast 1Furious6:10:56
Niklas Håkansson1:49:27
Kristin Näs2:07:08
Elisabeth Näs2:14:21
23.Partri6:13:23
Anders Palmquist1:44:11
Robert Galambos2:00:07
Peter Christoffersson2:29:05
24.Cirque Du Soleil- Dralion6:29:11
Eric Gerard2:09:16
Colleen Creighton2:09:36
Jojo Grixti2:10:19
25.Trelleborgs Församling8:35:58
Lotta Annermarken2:51:19
Beatrice Vall2:51:19
Erika Kuusenjärvi2:53:20