Sydkustloppet2015_SebEk_1238

Sydkustloppet, 3 maj 2015

Vädret bjöd på strålande sol, 11-13°C och en svalkande frisk motvind på 6-8 m/s (trots en vindstilla morgon). 706 löpare startade och 675 kom i mål. Årets löpartröja var tvåfärgad (blå-gul) och medaljbanden himmelsblå. Nytt för i år var att vi filmade starten från luften och gjorde en snygg fotovägg vid målet.

Tidtagning av Racetimer med chip i nummerlappen och för första gången hade vi en startportal, men tidtagningen i starten fallerade pga tekniska problem så det blev tyvärr ingen nettotid. Resultaten finns också på Racetimers resultatsida >>

Hoppa ner till:     Resultat Kvinnor     Resultat Män

 

 

Resultat Alla 2015

Plats
(Place)
Förnamn
(First name)
Efternamn
(Last name)
Ort eller Lag/Klubb
(City or Team/Club)
Nr-lapp
(Bib no)
Resultat (brutto)
(Gross result)
Klass
(Class)
1.MagnusHanssonIFK Trelleborg7551:16:19M
2.ErikDahlLk Spring Åmål7191:20:39M
3.ErikGilleniusLekande Lätta Löparsteg7291:22:26M
4.ErikAnderssonTeam Nordic Trail5231:22:41M
5.JuhaSalomiesTrelleborg5931:23:25M
6.TorsteinSteinersenColdzyme171:23:49M
7.AndersNilssonKexholms Sk2841:24:40M
8.ChristianJonssonVivobarefoot7421:26:18M
9.JonasHanssonMalmö Gerillalöpare7621:26:25M
10.MikaelAnderssonHlk-927641:26:26M
11.PederWelin7811:26:29M
12.AndréAhlbinMalmö4731:26:44M
13.MartinWendtLunds Ok8161:26:55M
14.ChristianFriisMalmömilen6981:27:15M
15.DanielLjungdahlHöör1111:27:25M
16.AdamBahrLund7311:27:34M
17.AaranHigginsPeab Ip3481:28:17M
18.JonasPerssonIs Göta6891:28:25M
19.FredrikOlssonCannibal Hippies1281:28:41M
20.MagnusAnderssonMalmö6961:29:18M
21.OlofOstranderAxa Sports Club4301:29:45M
22.SebastianRybergYstad2501:30:27M
23.SebastianWestbergPuppy Triathlete Society2771:30:35M
24.JensThuressonBreakfast Running4821:31:15M
25.AndreasNormanTeam Nordic Trail Malmö7371:31:18M
26.RichardCederbergKävlinge4791:31:48M
27.TobiasHolmqvistNcc Construction481:31:53M
28.DanielÅman8311:32:22M
29.HugoJystarndTeam Nordic Trail3681:32:36M
30.EmilSkoglarBjörnstorps IF6271:32:36M
31.NiklasBraunThree Amigos2651:32:52M
32.JoakimPalmqvistIFK Helsingborg7011:32:59M
33.DanStenqvistMalmö Gerillalöpare7701:33:00M
34.PerSvenssonHeleneholms IF3071:33:16M
35.UlfLewinSok Knallen3711:33:17M
36.JoakimSjöbergHelsingborgs Sok/pålsjöterräng7521:33:32M
37.FredrikDavidssonTeknograd4471:33:35M
38.HåkanLarssonIFK Trelleborg2341:33:37M
39.MartinBernhardtzSundbyberg1901:33:56M
40.MartinJohnsonNäset Triathlonklubb8021:34:05M
41.AndreasSvenssonHlk-927581:34:27M
42.JesperPeterzenMalmö311:34:31M
43.ManfredJägerTsv Bad Endorf Tyskland5741:34:38M
44.FredrikHugossonLunds Ok5441:35:04M
45.JonasOlssonVellinge7041:35:12M
46.MartinSjöberg8331:35:13M
47.ClaesLindströmÅkarp6581:35:28M
48.JonasJohanssonTeam Blekinge4251:35:53M
49.PatricLjungbergHöllviken5811:36:04M
50.AndersDahlbergKlagstorp6291:36:08M
51.MattiasDahlbergGubbvaden Grinders IF2601:36:10M
52.PerKvistKustjoggarna1341:36:27M
53.MartinFrostlyckeMalmö4501:36:31M
54.MichaelLe MahieuTrelleborg4201:36:42M
55.LarsJahnforsCrossfit Sydkusten8131:36:53M
56.BengtWiedelSkårerunners2181:37:01M
57.FilipKnuth511:37:03M
58.MathiasOlofssonTrelleborg5921:37:11M
59.MikaelAxelssonOk Skogshjortarna6281:37:16M
60.TobiasOlssonUppåkra IF7491:37:18M
61.PatrikAnderssonTaberg2571:37:29M
62.AndrewWitseyKlagstorp3731:37:32M
63.ErikSvenoniusBjörnstorps IF6851:37:32M
64.ToveKarlssonPiteå IF5581:37:37K
65.MarieLennerhagenCoach K Runners8221:37:43K
66.StefanFörareKustjoggarna I Trelleborg5291:37:46M
67.NiklasOlssonFarstorp Athletic Club4991:37:53M
68.HåkanBillGubbvaden Grinders IF2591:37:54M
69.TobiasWidellVegan Runners IK8051:37:57M
70.MarcusBromanTeam Clubman1191:38:04M
71.MartinWanegårdhVeberöd941:38:28M
72.TorbjörnRuckmanHörby2471:38:30M
73.JonnyNyströmÄlmhults Sportklubb1061:38:34M
74.MarcusSollvénStaffanstorp1981:38:35M
75.CarlJohan RolfhamreMoment Hotels821:38:46M
76.LottaSjöbergHelsingborgs Sok/pålsjöterräng7511:38:58K
77.StaffanJanssonPallar Inte IF6241:39:13M
78.IngeSixtenssonSöderåsens FK7301:39:15M
79.JørnMeidahl PetersenNovo Gruppens Løbeklub6201:39:21M
80.NicklasRöhlSkanör4411:39:24M
81.MikaelIsakssonEslövs Cykelklubb3561:39:33M
82.JonasPerssonSkurup3831:39:37M
83.JohanLimåsArrie5361:39:51M
84.MarkusMeijerTetra Pak IF4181:39:57M
85.CeciliaArvstamHöllviken6791:39:59K
86.MarcusNelsonLunds Löpare4461:40:01M
87.HenrikHoffPallar Inte6231:40:08M
88.EvaHjort WirténBjörnstorps IF7031:40:19K
89.JonasGöranssonGöranssons Elservice Ab5801:40:32M
90.VictorNilssonThecodebureau.Com2901:40:50M
91.HenrikPalmquistNäset Triathlonklubb7361:41:00M
92.MartinGribblingSmyger I Vassen2131:41:01M
93.AdamSwegerFriskis & Svettis Vellinge7251:41:05M
94.JonasSvenssonTrelleborg4311:41:07M
95.RobinMelanderTrelleborg7171:41:10M
96.MartinLeidersdorffTeam Trelleborg Triathlon6491:41:16M
97.RobinPerssonTeam Trelleborg Triathlon6211:41:19M
98.KimGustafsonBjörnstorps IF3781:41:32K
99.ChristianWiedelSkårerunners2191:41:33M
100.SteenAndersenKlagshamn5991:41:39M
101.CarstenNyboe8371:41:43M
102.DennisPerssonVadensjö1651:41:50M
103.VivecaCaesar8251:41:59K
104.AlexanderNilssonCoach K Runners521:42:14M
105.JosefSilva MobergSkåre Swimclub6551:42:22M
106.DanielLandénTrelleborg7591:42:27M
107.HenrikWesterbladSkegrie5251:42:27M
108.JanSkovrindHvalsø Løbeklub621:42:30M
109.Gustafvon GrothhusenMv Streetbasket3461:42:32M
110.AnnaHöjrup8411:42:33K
111.GöranEngströmSmygehamn7731:42:37M
112.AndreasGillsbergBankeryd7611:42:41M
113.TordBengtssonMalmö491:42:52M
114.FridaSteenMalmö5091:43:08K
115.JesperJernbergJag Vill Ju Bara Se Bra Ut Nak1801:43:21M
116.AndersWollinTrellebors Uv-Rugby2141:43:22M
117.MattiasNilssonTrelleborg5001:43:23M
118.BirgerSteffensenTrelleborg8121:43:27M
119.UrbanSchmidtTrelleborg8211:43:39M
120.JesperAnderbergBjörnstorps IF7381:43:45M
121.MartinHempelTrelleborg Uv-Rugby4161:43:47M
122.MartinLindegaardNovo Gruppens Løbeklub6181:43:53M
123.Bengt-OlofAxelssonActic Skrylle Running1541:43:53M
124.FredricCarlsonLyckliga Löpare871:44:15M
125.ChristerLöfkvistCoach K Runners591:44:16M
126.MartinPerssonTrelleborg3201:44:17M
127.MartinAnderssonKustjoggarna / Trelleborg2441:44:17M
128.LarsWalleriusLomma6471:44:20M
129.FredrikGoaHeleneholm TriTeam8001:44:26M
130.RIkardRothHöllviken8071:44:28M
131.RogerNellsjöFeet On The Ground Ab5281:44:44M
132.EmmaCarlsson8421:44:50K
133.ErikPerssonCrisp Team5861:44:53M
134.AnnaEsperssonLunds Lasaretts IF3921:44:54K
135.JonasLyckaliTrelleborg8201:44:59M
136.LennartTenlandFriskis & Svettis Vellinge5761:45:02M
137.LucasGrindJärna4781:45:06M
138.LarsBennrupTrelleborgs Hamn6881:45:07M
139.CarlBjartmarLomma6381:45:14M
140.AnnikaNilssonKustjoggarna2701:45:24K
141.BennyNilssonLimhamn721:45:27M
142.SixtenNettranderFriskis & Svettis Vellinge3521:45:28M
143.MikaelStenborgTrelleborg7321:45:35M
144.IdaGranvikSösdala7471:45:46K
145.TordJohannessonHarlösa IF531:45:50M
146.ChristerKarlssonTrelleborg401:45:52M
147.LarsSvenssonSödra Sandby7051:46:02M
148.GustafHanssonBunkeflostrand5461:46:08M
149.PontusJohnssonYstad2001:46:08M
150.DanielJerrhag8341:46:26M
151.JensBoströmJag Vill Ju Bara Se Bra Ut Nak1791:46:26M
152.SimonSollvenTrelleborg2301:46:27M
153.MartinAhlströmOxie5491:46:38M
154.DanielErmanTrelleborg31:46:44M
155.BertilPerssonEon IK2791:46:45M
156.PerHolm HansenSlågarp8081:46:47M
157.MattiasDahlsjöTrelleborg8111:46:55M
158.HåkanMalmqvistKustjoggarna Trelleborg3131:46:56M
159.PerEngmanTrelleborg91:47:14M
160.TheisMertins DideriksenKøbenhavns Brandvæsen6051:47:22M
161.MartinaLevinVismarlövs Café & Bagarstuga7651:47:33K
162.MartinLevinVismarlövs Café & Bagarstuga7661:47:33M
163.JesperFriskTeam Nordic Trail3671:47:34M
164.FredrikWallerLöpargruppen I Abbekås M Omnej3301:47:41M
165.LotteSolvang ChristensenNovo Gruppens Løbeklub6081:47:46K
166.MoritzDaniels-5751:47:47M
167.Per-AndersLandmyrSnogeröd6741:47:51M
168.SaraPetterssonLund1311:47:52K
169.AdrienneRiseleySwaggers4541:48:00K
170.CarlHall-KarlströmParkgatan6721:48:00M
171.RobertoAppioMax IV Laboratory2581:48:01M
172.StellanEkholmFriskis&svettis Vellinge4231:48:01M
173.MatsLundhFriskis&svettis Vellinge901:48:02M
174.StaffanEkströmHilti Svenska Ab4401:48:03M
175.PatrikWibergIntersport7201:48:04M
176.GunnarPerssonHöör7631:48:08M
177.EllinorChristenssonSmygehamn7721:48:10K
178.HåkanKristianssonSvedala7671:48:10M
179.SimonVikströmMcK2271:48:20M
180.PatrikAnderssonTrelleborg2611:48:23M
181.VictorGlansOxie2461:48:41M
182.NilsWesterbergJoggerträff Pfäffikon7541:48:41M
183.EmilBertramMalmö6221:48:45M
184.ThereseLindforsSportsclub Oasen3871:48:53K
185.RobertHarnischKustjoggarna3931:48:54M
186.HelleNygaardNovo Gruppens Løbeklub6121:48:54K
187.DennisPeterssonSydkustloppet6301:49:04M
188.JonasWallinTrelleborg861:49:06M
189.Per-GunnarBerntssonPalette7131:49:31M
190.SvenHagenMalmö3811:49:36M
191.KimBjörkmanSvedala Gif6841:49:45M
192.FredrikNordbladhLöddeköpinge1661:49:47M
193.DanielKaczMalmö4091:49:49M
194.JonasLarssonSvarte1991:49:53M
195.DanielLennartssonMarcus401291:49:58M
196.JensAbelssonRörvik3501:49:59M
197.MarcusAkkadLimhamn8151:50:04M
198.MikaelEkbergMalmö2361:50:06M
199.ElinArnshedOk Kontinent7061:50:08K
200.FredrikSilfversparreKlagshamn6731:50:10M
201.LinusLindströmKustjoggarna7711:50:10M
202.ChristianEricsonBräutigam Consulting651:50:17M
203.MartinLagerborgTrelleborg5341:50:18M
204.MaxRosencrantzJust Run Sportsclub5371:50:25M
205.AndreasLundbladVellinge341:50:31M
206.LisaTheanderLund4531:50:36K
207.ThomasErikssonSmygehuk Ff221:50:41M
208.DavideAzzalinTrelleborg7401:50:52M
209.PeerKlugMalmö4291:50:56M
210.UlfHörmanFriskis & Svettis Vellinge6711:51:02M
211.AndersSjöholmMalmö4441:51:04M
212.PiaLyholmNovo Gruppens Løbeklub6191:51:06K
213.PeterAhlmTeam Trelleborg Triathlon7461:51:11M
214.SabinaOlssonTrelleborg6351:51:15K
215.PernillaJohnsonNäset Triathlonklubb8011:51:19K
216.HelenaHallingSmygehamn3061:51:23K
217.RichardGeorg EngströmKöpenhamn2751:51:41M
218.FredrikNilssonMalmö5791:51:44M
219.FredrikSwernfeldtStaffanstorp2811:51:46M
220.ErikMarcussenNovo Gruppens Løbeklub6171:51:46M
221.MariaAnderssonLjunghusen5771:51:46K
222.AndréAnderssonÖt Smygehuk6451:51:54M
223.HanneTynellNovo Gruppens Løbeklub6131:52:02K
224.MartinLövdénLund6431:52:03M
225.EricRehnSk Tegsnäspojkarna471:52:16M
226.MartinRosengrenHöllviken6461:52:18M
227.Fredrikaf WinklerfeltTrelleborg5501:52:19M
228.FredrikRöisethHäljarp4061:52:19M
229.StefanJohannessonFriskis & Svettis Vellinge4831:52:22M
230.RogerLöfströmCoach K Runners1421:52:22M
231.LalenyaTedforsFriskis & Svettis Vellinge7451:52:27K
232.YaseminArhan ModéerKlagshamn6761:52:28K
233.PeterOlssonLmm3041:52:31M
234.SaraEklindTeam Trelleborg Triathlon4741:52:36K
235.JonasAndersson8291:52:42M
236.JennyWingerstrandLimhamn4911:52:48K
237.GustafLusthTrelleborg5111:52:50M
238.JohanJarnviYstad6801:52:52M
239.DanPerssonYstad6311:52:52M
240.Lilatröja Efteranmälan8391:52:53K
241.JuliusKratzerLund1601:52:54M
242.TorgnyJohanssonHässleholm1081:53:03M
243.PiaHaraldssonTrelleborg6751:53:06K
244.CarolineNilssonTrelleborg6781:53:07K
245.MichaelJanmaatHolland6591:53:08M
246.AndersPalmquistPartri611:53:09M
247.KristianLindvallJulius3851:53:11M
248.JessicaOlssonMalmö6571:53:13K
249.RickardBjörklund8361:53:15M
250.MårtenHuzellSolna4711:53:17M
251.ThomasHøy NilssonMalmö3841:53:22M
252.PhilippWegendMalmö3981:53:24M
253.MaureenOlssonLunds Ok5871:53:25K
254.HelenaLindmarkTrelleborg2211:53:26K
255.MagnusOlinMalmö5941:53:27M
256.GertonJönssonKävlinge3271:53:31M
257.EmilKlingStockholm5591:53:33M
258.KarlBorgstrandMv Streetbasket3471:53:37M
259.AndersJacobssonLmm4011:53:38M
260.TonyJönssonTrelleborg3221:53:49M
261.GunnarThuressonKami6871:53:50M
262.AndersGanslandtÖt Smygehuk Ff371:53:51M
263.SebastianZweinigerSvedala1811:53:54M
264.JörgenSjöslättSkurup5681:53:56M
265.JoannaStrandVladimirs Team6821:53:57K
266.InessaBjartmarLund6371:54:02K
267.AnetteJohanssonIdefjorden Sk5301:54:03K
268.AndersSvenssonMalmö5051:54:04M
269.YukiMizunoMalmömilen7741:54:06K
270.ChristinaAndersson SkogStigmännen Karlshamn741:54:09K
271.ToyneRingwaldLuleguttene8031:54:10M
272.SakariSyvaniemiLimhamn6671:54:10M
273.JanOlsson8321:54:15M
274.JonasOlssonMalmö391:54:16M
275.AndersRosvallTrelleborg1141:54:19M
276.KristianAssarehnRåå4191:54:23M
277.JessicaMalmqvistHeleneholms IF3101:54:23K
278.RasmusAnderssonMalmö711:54:29M
279.PeterJohnssonTre Lyktor6331:54:31M
280.AndersWiklanderKarlshamns Simklubb Triathlon3251:54:35M
281.ÖrjanBerghMalmö Gerillalöpare6861:54:36M
282.PaulKristianssonHöllviken6701:54:40M
283.JennySkantze NybergMalmö1241:54:40K
284.MikaelGunnarssonÄlmhults Sportklubb1051:54:43M
285.MartinGanslandtKustjoggarna461:54:43M
286.GuillermoChaminadeLos Guepardos De Guijuelo2561:54:44M
287.FilipLjung8451:54:46M
288.MajaSelseKustjoggarna Trelleborg1401:54:48K
289.MarkoLindholmAnderslöv5971:54:51M
290.MarcusEkbergMalmö1211:54:57M
291.TomasOlssonImmeln3601:54:59M
292.RobertFelixHöllvikens Boxningsklubb4371:55:07M
293.HansDesserSvedala/lödde Alpin1691:55:09M
294.MicaelOlssonLonesome Runners2171:55:17M
295.FredrikJönssonTrelleborg4261:55:17M
296.JanÅke CarlssonFriskis&svettis Vellinge3971:55:19M
297.ElisabethLevinSok Knallen3701:55:20K
298.SabinaHanssonMå Bra I Ystad5171:55:23K
299.MarcusSundinMarcus401261:55:25M
300.KlasAbelsonBunkeflostrand891:55:26M
301.AndersStenuddKungsholmen Lk1331:55:27M
302.BengtRosenkvistTrell6661:55:27M
303.MagnusChristenssonBy 3-Athletics6031:55:28M
304.VictoriaAxelssonMalmö5081:55:29K
305.HåkanKiendlLmm2251:55:30M
306.MagnusOlssonFurulund1911:55:32M
307.MariaLarsson KroonTorna Hällestad4051:55:34K
308.SakariasRybergMalmö2511:55:36M
309.BosseSöderbergHagespissarna4041:55:36M
310.PaulZanderTrebolit4621:55:37M
311.LailaLeandersonStigmännen6911:55:37K
312.RikkeMøllerNovo Gruppens Løbeklub6071:55:48K
313.KristerAnderssonAnderssons Sport Sällskap4931:55:58M
314.MariaLuise WeichselbaumerTsv Bad Endorf Tyskland5731:55:58K
315.CinaCederbergKustjoggarna Trelleborg2991:55:59K
316.AlexAndersenKøbenhavn5431:56:17M
317.MiaKristianssonHelsingborg2921:56:21K
318.PeterDahlLimhamn381:56:22M
319.UlmanLindenbergerBlazing Turtles6651:56:28M
320.MattiasHedvallLöddeköpinge2641:56:31M
321.MiaWrannertTrelleborg361:56:31K
322.StefanSimonssonTrelleborg3641:56:32M
323.HugoDahlMalmö5201:56:37M
324.FredrikJohanssonHik Bandy5451:56:40M
325.HansRasmussenMaersk IF / Höllviken Ck271:56:48M
326.Sven-ErikStrandLunds Lasarettes IF6811:56:54M
327.MarkusBorggrenFurulund3411:56:58M
328.Bengt-ErikJohnssonPeab Sverige Ab661:56:58M
329.MartinEksten7791:57:02M
330.EricaAnderssonLund5891:57:05K
331.JessicaWerneLund921:57:09K
332.RobertHarvigssonBunkeflostrand5331:57:13M
333.AnnicaAnderssonHöllviken541:57:16K
334.SandraAnderssonBankeryd7601:57:17K
335.IdaHalldénMalmö7271:57:17K
336.EdvardFångHöllviken751:57:31M
337.FredrikErlandssonBr Erlandsson Bygg & Allservic6991:57:32M
338.StineReedtz-RungeNovo Gruppens Løbeklub6161:57:32K
339.MatsSivhedTrelleborg1571:57:43M
340.SusanneEkqvistJohnson & Johnson Cordis2201:57:45K
341.TobiasLindbomBara2411:57:53M
342.AndersEliassonNavåsens FK2671:57:55M
343.JensOlsenMalmö6951:57:55M
344.SeanFurlongMalmö4131:57:57M
345.FelixSchluter?1561:58:06M
346.NilasHultmanMalmö3491:58:16M
347.IngvarPålssonLund261:58:18M
348.PeterFrankHagespissarna6921:58:21M
349.ShannonSauroMalmö2961:58:22K
350.PerSaurowKustjoggarna Trelleborg3021:58:27M
351.MagnusBergstenLund2351:58:30M
352.JakobMobergStockholm6531:58:34M
353.MagnusPrösselHöllviken4081:58:34M
354.JoakimJohanssonFam. Johansson6641:58:39M
355.OliverMerlövMassive7141:58:40M
356.TorbjörnWahlströmTrelleborg5711:58:44M
357.MarieBorggrenFurulund2061:58:47K
358.PeterRasmussenTrelleborg1741:58:49M
359.MicaelaNordbergLimhamn7261:58:55K
360.AnnikaKvist8241:58:56K
361.RobertGalambosNäsets Triathlon Klubb4361:59:04M
362.SandraStefanovicMalmö5031:59:16K
363.AndersSwernfeldtDalby2801:59:18M
364.RobertThunellTeam Trelleborg Triathlon2971:59:24M
365.ThereseKarlssonJulius3861:59:25K
366.MalinHjortSkanör5101:59:25K
367.GustavSilfversparreTrelleborg951:59:29M
368.RoberthJörnheimLomma4811:59:32M
369.VictoriaAhlqvistLund2291:59:36K
370.PeterStarkTygelsjö1221:59:45M
371.VictoriaMerlövMalmö6971:59:46K
372.KerstinAnderssonMarkaryd2091:59:55K
373.CamillaTangvaldFriskis Och Svettis Vellinge3081:59:58K
374.ÅsaNorheimÖstra Torps Gf2831:59:58K
375.KristinaHedinLund4591:59:59K
376.BoPerssonKustjoggarna Trelleborg3002:00:01M
377.PerPerssonTrelleborg5182:00:12M
378.OlleSvalanderLilla Beddinge5402:00:20M
379.SusannHavenbergKustjoggarna3212:00:27K
380.AnnaBromsLund5602:00:29K
381.HanaThomassonMig Själv232:00:36K
382.MikaelSigstedtMalmö5472:00:50M
383.PerSvenssonSydsvenskan IF5982:00:55M
384.AndréRowéusThree Amigos2072:01:06M
385.ConnyJönssonRejlers1552:01:10M
386.MagnusPerssonHelsingborg2912:01:17M
387.PeterHanssonTrelleborg1862:01:17M
388.JensCarlströmKustjoggarna Trelleborg1832:01:20M
389.IngridKarlssonLund2332:01:21K
390.RasmusSandbergEscandi Project3422:01:22M
391.JonasFolkstrandTrelleborg2372:01:23M
392.JohanSvensson; Drop All Tables; --2152:01:28M
393.HannaSjöbergTrelleborg8172:01:38K
394.MarieCronqvistTrelleborg5642:01:38K
395.NathalieZimmermanSkivarp4722:01:39K
396.IngridFredrikssonMalmö3882:01:45K
397.LenaHenriksson ÅgrenRonneby Ok1592:01:51K
398.UlfGrönborgTorstorps IF5122:01:57M
399.LeifTengbergTrelleborg1092:02:05M
400.AndreasEdvardsson8432:02:05M
401.JoakimPerssonHöör4752:02:05M
402.HansWillehaderMalmö7162:02:07M
403.ErikHerslow BergmanEwb Trading2682:02:08M
404.ElinKudoStockholm5352:02:16K
405.AnnaFollandSwaggers3032:02:30K
406.CeciliaSchönmeierHuddinge2942:02:31K
407.JuliaPerssonSlava Ukraine!7112:02:52K
408.Lars-OlovPerssonSlava Ukraine!7122:02:52M
409.PatrikLiljegrenTrelleborg5512:02:58M
410.SaraHanssonHöjalundsv 22-06422:03:14K
411.DavidNilssonArkens IF1042:03:16M
412.MarieNehlinTeam Trelleborg Triathlon/kust3012:03:21K
413.JanHerbertsonHeleneholms IF3242:03:24M
414.BoelEricssonTeam Trelleborg Triathlon3342:03:24K
415.KristianBlomstrandMalmö1302:03:28M
416.ChristopherRaushillToksnabben IK1852:03:31M
417.SteenOlsenHftc4982:03:31M
418.MagnusJohnssonMcAd Ab4692:03:32M
419.MagnusBergkvistDsv Road4102:03:45M
420.LarsThorgaard HenriksenDanish Crown2102:03:53M
421.LarsAlmrothKristianstad3742:03:55M
422.PatrikOlofssonHöllviken5632:04:00M
423.ChristineDahlbergTrelleborg6362:04:12K
424.GustavStrihagenGotham City5612:04:14M
425.OscarStenudd7762:04:15M
426.SigneTomsoneVsk Noskrien4882:04:17K
427.ThomasBauerAnderslövs Scoutkår7182:04:18M
428.ThomasPålssonBjärred762:04:25M
429.PerPålssonTrelleborg572:04:34M
430.LenaErikssonLonesome Runners5382:04:37K
431.MartinMånssonVellinge IF1722:04:41M
432.KristianVelinLonesome Runners282:04:42M
433.IngridJohanssonTrelleborg5162:04:42K
434.KatrinaFollandSwaggers2892:04:44K
435.LeoHedvallSödra Sandby2632:04:45M
436.ErikLundströmEntré792:04:55M
437.MariaMalm7822:04:55K
438.ThomasLarssonTrelleborg8102:04:58M
439.ClaraHermanssonLund3802:05:00K
440.GöranSjöströmFriskis&svettis Vellinge2692:05:01M
441.AndersSkogLonesome Runners4892:05:02M
442.CarlMikael LundinFirst Fysio5722:05:02M
443.AnneliLindrothBjörnstorps IF4952:05:08K
444.JanWestbergBankeryd932:05:13M
445.StefanAntoniusKennys Bilservice6022:05:18M
446.BertilSämforsHöllviken4072:05:23M
447.TobiasIdvallHelsingborg1012:05:24M
448.Ann-SofieMartinez RiquéKustjoggarna / Ttt3772:05:25K
449.BjörnBennrupFriskis & Svettis Vellinge1392:05:30M
450.SusanneLundbladVellinge332:05:31K
451.CeciliaDahlMalmö5192:05:39K
452.HansOlof ChristenssonKlagstorp8142:05:47M
453.Ann-LouiseFolinOk Skogsfalken2722:05:48K
454.BodilHerrlin HedinYstad4582:05:52K
455.HåkanHanssonHönsinge4682:05:56M
456.AmelieOttossonLund4612:06:11K
457.DanielBygdemarkCrossfit Sydkusten8092:06:21M
458.LouiseJerneburg8442:06:21K
459.SaraMyrvälder8302:06:22K
460.ZingoAndersenIK Jogg2322:06:27M
461.KamaranChaomarSimrishamn3442:06:47M
462.EmelieBarwe-Callas8232:06:50K
463.TorbjörnSiegertTrelleborg8042:06:53M
464.HanneGrøn VeggerbyNovo Gruppens Løbeklub6152:07:13K
465.FannyDahlbergMalmö2012:07:26K
466.GertBergstrandTrelleborg3402:07:32M
467.EditAnderssonLonesome Runners2162:07:38K
468.MagnusLindNäset Tri Team2452:07:45M
469.JonasErikssonVvs Agenturer Ab2712:07:50M
470.RickardAnderssonEslöv7752:07:57M
471.HenrikChallisGamla Skolan På Böste Läge852:08:02M
472.MarinaNillundVellinge6482:08:10K
473.MatsLindeborgLmm3722:08:20M
474.SarahSiderman (ej bet)Malmö8472:08:25K
475.RickardAlmrothSmygehamn3752:08:26M
476.AnnikaMalmgrenKustjoggarna5042:08:32K
477.HansMalmströmMalmö3542:08:35M
478.AnnikaThunellTeam Trelleborg Triathlon2982:08:43K
479.JillianPecorielloNone7442:08:46K
480.EmmaLoebelCopenhagen112:08:46K
481.SannaDahlströmKarlskrona3452:08:47K
482.LarsHåkanssonTrelleborg732:09:01M
483.AndersJohanssonKustjoggarna Trelleborg2382:09:05M
484.AnnikaMichelsenTrelleborg422:09:07K
485.HenrikSjöstrandLerberget5552:09:07M
486.HelenDragestamDylangirl7152:09:12K
487.BengtFolinOk Skogsfalken2732:09:13M
488.RickardHugossonHelsingborg2232:09:28M
489.PeterSvenssonTrelleborg3992:09:30M
490.MarleneBerggrenKustjoggarna1642:09:31K
491.ChristerAnderssonActic Skrylle Running1522:09:32M
492.FelixKozmaActic Skrylle Running1532:09:32M
493.BjörnLarssonBeddingestrand3892:09:36M
494.LottaRönnowJims Fönsterputs O Städ Ab5702:09:38K
495.CamillaRehovKlågerup3952:09:49K
496.Anne-LillZanderTrebolit4632:09:49K
497.EmilMalmgrenTrelleborg6942:09:51M
498.MikaelWidellTeam Nordic Trail2422:09:53M
499.ErikaKuusenjärviTrelleborgs Församling2852:09:54K
500.FredrikPerssonMalmö7502:10:06M
501.RobertEngmanTrelleborg82:10:10M
502.AnjaFjellgrenTeam Karsten3392:10:10K
503.LailaHellberg RosenbergStaffanstorp7392:10:13K
504.HildaAnderssonAnderssons Sport Sällskap4922:10:13K
505.VictoriaLeidersdorffTeam Trelleborg Triathlon6502:10:16K
506.WilliamLindvedSwaggers2882:10:24M
507.GunillaFritzeFriskis&svettis Vellinge562:10:38K
508.HansMånsson RantzowTrelleborg2522:10:44M
509.MagnusOlssonPerfekt Euronics2662:10:49M
510.CasperHanssonTrelleborg7332:10:51M
511.SaloméSan MiguelTrelleborg7432:10:52K
512.IdaPetterssonHalmstad1322:10:57K
513.RusenCanpolat8402:10:58M
514.AnnaMalmquistKustjoggarna Trelleborg2222:11:03K
515.AndersÖstlundBromma4772:11:08M
516.MikaelOttossonLyngby4602:11:34M
517.BengtChristofferssonHörby1622:11:42M
518.KatarinaLindbäckLunds Lasaretts IF442:11:43K
519.LarsGullersÅkarp4512:11:43M
520.EwelinaBiedrowskaTeckomatorp4352:11:43K
521.MalinAnderssonLonesome Runners5542:11:51K
522.BjörnAhlFeet On The Ground Ab5272:11:52M
523.JohanJeraeusMalmö3822:11:54M
524.LenaHerlevsenKustjoggarna7412:11:57K
525.CeciliaHugossonLonesome Runners4942:12:01K
526.LinaHjertqvistBreakfast Running5652:12:07K
527.MyAlmqvist8352:12:08K
528.MagnusPallaseSödra Sandby5482:12:21M
529.MirandaWikströmGöteborg4492:12:26K
530.SophiaNottehedLimhamn4382:12:35K
531.MadeleneCarlströmKustjoggarna Trelleborg1842:12:39K
532.JanLindénVinslöv5072:12:49M
533.MalinWahlgren8262:12:51K
534.CatrinKudoStigmännen Karlshamns Ok1442:12:57K
535.JonasTunestålKlsugglarps2122:13:00M
536.KennethLindegrenMalmö6392:13:02M
537.EmelieEleonora Wiman-LindqvistMalmö6402:13:03K
538.MalinRosvallTrelleborg1132:13:16K
539.EwelinaBosakMalmö5022:13:16K
540.AdamCrona8382:13:30M
541.JosefineJohanssonÅhus7082:14:02K
542.JohnnyAnderssonSkåre582:14:13M
543.AlfArnshedIFK Trelleborg Aid6062:14:27M
544.EllenNilsson SällLund2532:14:34K
545.LarsRosvallTrelleborgs Hamn5832:14:37M
546.JennieHolmstedtMalmö3192:14:37K
547.AndersAnderssonTrelleborg352:14:38M
548.LinaGustafsson MobergStockholm6542:14:50K
549.MariaEkMalmö152:14:58K
550.KalleAnderssonStaffanstorp5562:15:15M
551.NiklasBöösLöpargruppen Abbekås1432:15:16M
552.JoakimFrombergLonesome Runners4002:15:18M
553.JohanSigvardssonTrelleborg8192:15:19M
554.HansOhlssonEllos IF3632:15:28M
555.MattiasNilsson SjöbergTrelleborg8182:15:30M
556.GudrunGudmundsdottirHallaröd7102:15:34K
557.TanjaBlindbæk OlsenKhif Løb3662:15:40K
558.MatsOlssonLindeborgs Ff3622:15:50M
559.FannyNybergTrelleborgs Allehanda6602:16:15K
560.StefanNilssonOk Kontinent6262:16:16M
561.MarcusAhlbinTrelleborg3352:16:28M
562.MariaAnderssonTrelleborg4762:16:29K
563.LennartKinleOrust1772:16:29M
564.LisaHolm7832:16:50K
565.UlfSvenssonLimhaman452:16:51M
566.HannaThomassonLonesome Runners7572:16:59K
567.HelénJeppssonYstad5902:17:01K
568.AndersNilsson8462:17:05M
569.MartinJunvikSandhem1972:17:08M
570.FridaJunvikSandhem1962:17:08K
571.GöranDahlbergMalmö1672:17:11M
572.ElinWredeKnaggens Wrede7212:17:11K
573.EmiliaSternbergLund3912:17:17K
574.FredrikLinnéMalmö6902:17:18M
575.RichardAnderssonKlagshamn4482:17:18M
576.ThomasNehlinTrelleborg2262:17:21M
577.CarolinaGavellTeam Karsten3372:17:22K
578.AnneliThulinSvedala4972:17:22K
579.JosefinKnaggKnaggens Wrede7222:17:28K
580.FlorianSchmiedekBerlin7562:17:35M
581.ChristianCammeröKlagstorp4022:17:41M
582.KerstinOlssonTeam Trelleborg Triahtlon412:17:43K
583.FredrikGustafssonLonesome Runners1712:18:02M
584.ChristerHallgrenSydkustloppet12:18:20M
585.LeoChallisChallis7352:19:12M
586.MatsJeppssonYstad5912:19:30M
587.JonasJanebrantMalmö6692:19:30M
588.BirgittaFällströmPingvin Rugby Club4322:19:38K
589.PernilleLundahl ScharffNordic Military Training6512:20:04K
590.JohanEkmanTrelleborgspolisens IF3162:20:09M
591.KristinaBerglundFriskis&svettis Vellinge912:20:09K
592.HenrikLarssonTormestorp1232:20:11M
593.DavidWalldénTrelleborg6632:20:12M
594.EricWalldénTrelleborg6622:20:13M
595.MonicaCedergrenUr Form2542:20:19K
596.LennartOlssonTrelleborg5242:20:30M
597.TaherehMokhtariMalmö4642:20:35K
598.JonasWelinTrelleborg1732:21:05M
599.MatsAppladahlListening4Change7682:21:13M
600.GunillaSunhedeNordic Military Training3532:21:19K
601.MagdalenaGegaMalmö3512:21:21K
602.JonasÅkessonAnderslövs Scoutkår4962:21:46M
603.IreneKasperssonTrelleborg5222:21:54K
604.CamillaKronholmTrelleborg1752:22:02K
605.EllinorNilssonTrelleborg5782:22:07K
606.LottaRosenströmNordic Military Training1002:22:17K
607.LenaSteenMalmö1682:22:18K
608.Klas-GöranWahlgren8272:22:21M
609.ToniLazarevskiTeam Laza5522:22:44M
610.DanielSvenssonStaffanstorp212:22:58M
611.MarieWetterlinHöllviken6412:23:02K
612.LukaszWereckiMalmö1952:23:12M
613.JimmiJohanssonFragglarna4152:23:21M
614.LottaWahlqvistTtt / Kustjoggarna842:24:04K
615.AndersEreniusFjättrade Tuppen5062:24:35M
616.PetraHedvallSödra Sandby2622:24:35K
617.AndreasEkstrandFragglarna4142:24:37M
618.BengtLundströmMölndal1582:24:43M
619.Karl-ErikPerssonFriskis & Svettis Trelleborg5962:24:56M
620.CeciliaGreenMalmö4282:25:13K
621.JessicaStrandhÖstersund1762:25:16K
622.ClarieWijkVinslöv4112:25:24K
623.PatieWijkVinslöv4122:25:25K
624.LindaMolinAspekta1182:25:29K
625.JohannaAlfvénSödra Sandby1152:25:50K
626.ChristianFriskVellinge Runners1612:26:06M
627.MariaEk WesterbergWollerau, Schweiz7532:26:10K
628.IngridMagnussonTrelleborg5692:27:06K
629.CarolineHeijlStångby4392:28:42K
630.RichardJobsonTrelleborgs Hamn8062:28:50M
631.MagnusDahlsjöKustjoggarna Trelleborg2022:29:13M
632.SaraTufvessonVellinge2392:29:21K
633.NilsRenström1412:29:58M
634.CatjaOlssonTrelleborg5662:30:03K
635.SamSvalanderLilla Beddinge5392:30:39M
636.CharlottaSvalanderLilla Beddinge5412:30:39K
637.MatsDahlbergTrelleborg5152:30:46M
638.MariaSteenLund1202:31:10K
639.JörgenEkelöwBromma4802:31:11M
640.MelinaKatkicMalmö982:31:36K
641.StefanPalmVellinge Runners1632:31:38M
642.MariaElisabet SvahnMarcus401252:31:58K
643.LinusNilssonOk Kontinent5422:32:55M
644.NikolajRasmussenNovo Gruppens Løbeklub6112:33:16M
645.AnnaAnderssonMalmö6832:33:35K
646.UlrikaAnderssonLonesome Runners5262:33:52K
647.KristinaGlantzÅhus7092:34:46K
648.MiaEreniusMcAd Ab4702:34:51K
649.CeciliaSjöstrandSkivarp1452:36:22K
650.JohanArlockLund632:37:17M
651.ThomasHallqvistTrelleborg132:37:28M
652.AmandaHallqvistTrelleborg72:37:29K
653.CarinaMårtenssonYstad4572:38:29K
654.ArturBlidingDalby642:38:51M
655.SteffanieEsseMalmö6562:41:59K
656.MariaOlssonKristianstad2402:42:44K
657.AnnikaJohanssonTrelleborg5132:42:55K
658.AnneMarie OlsenNovo Gruppens Løbeklub6102:43:03K
659.AnetteStrandbergLlif7692:43:29K
660.MariaLomholtFalsterbo4672:44:22K
661.GeorgSchrammTrelleborg3262:44:42M
662.GittanLandhagerTrelleborg6932:47:58K
663.MadeleneKarlssonKarlskrona252:49:21K
664.GustafKrigströmKarlskrona242:49:22M
665.TuaRydbergTeam Karsten3382:56:42K
666.MajaNilssonTeam Karsten3362:56:43K
667.JeanetteLe MahieuTrelleborg4212:57:12K
668.CarolineMattssonTrelleborg2032:57:12K
669.BoMikkeläTrelleborg802:57:25M
670.MarkMikkeläTeam Mikkelä832:57:26M
671.RebeccaJanssonMalmö4332:58:09K
672.GöranAnderssonMoment Hotels813:02:20M
673.ElmaVidjen8283:04:05K
674.ÅsaDimovskiRegion Skåne3293:04:07K
675.SusannePetreczAlla Tiders Fotvård5623:14:37K

Resultat Kvinnor 2015

Tillbaka upp

PlatsFörnamnEfternamnOrt eller Lag / KlubbNr-lappResultat (brutto)
1ToveKarlssonPiteå IF5581:37:37
2MarieLennerhagenCoach K Runners8221:37:43
3LottaSjöbergHelsingborgs Sok/pålsjöterräng7511:38:58
4CeciliaArvstamHöllviken6791:39:59
5EvaHjort WirténBjörnstorps IF7031:40:19
6KimGustafsonBjörnstorps IF3781:41:32
7VivecaCaesar8251:41:59
8AnnaHöjrup8411:42:33
9FridaSteenMalmö5091:43:08
10EmmaCarlsson8421:44:50
11AnnaEsperssonLunds Lasaretts IF3921:44:54
12AnnikaNilssonKustjoggarna2701:45:24
13IdaGranvikSösdala7471:45:46
14MartinaLevinVismarlövs Café & Bagarstuga7651:47:33
15LotteSolvang ChristensenNovo Gruppens Løbeklub6081:47:46
16SaraPetterssonLund1311:47:52
17AdrienneRiseleySwaggers4541:48:00
18EllinorChristenssonSmygehamn7721:48:10
19ThereseLindforsSportsclub Oasen3871:48:53
20HelleNygaardNovo Gruppens Løbeklub6121:48:54
21ElinArnshedOk Kontinent7061:50:08
22LisaTheanderLund4531:50:36
23PiaLyholmNovo Gruppens Løbeklub6191:51:06
24SabinaOlssonTrelleborg6351:51:15
25PernillaJohnsonNäset Triathlonklubb8011:51:19
26HelenaHallingSmygehamn3061:51:23
27MariaAnderssonLjunghusen5771:51:46
28HanneTynellNovo Gruppens Løbeklub6131:52:02
29LalenyaTedforsFriskis & Svettis Vellinge7451:52:27
30YaseminArhan ModéerKlagshamn6761:52:28
31SaraEklindTeam Trelleborg Triathlon4741:52:36
32JennyWingerstrandLimhamn4911:52:48
33Lilatröja Efteranmälan8391:52:53
34PiaHaraldssonTrelleborg6751:53:06
35CarolineNilssonTrelleborg6781:53:07
36JessicaOlssonMalmö6571:53:13
37MaureenOlssonLunds Ok5871:53:25
38HelenaLindmarkTrelleborg2211:53:26
39JoannaStrandVladimirs Team6821:53:57
40InessaBjartmarLund6371:54:02
41AnetteJohanssonIdefjorden Sk5301:54:03
42YukiMizunoMalmömilen7741:54:06
43ChristinaAndersson SkogStigmännen Karlshamn741:54:09
44JessicaMalmqvistHeleneholms IF3101:54:23
45JennySkantze NybergMalmö1241:54:40
46MajaSelseKustjoggarna Trelleborg1401:54:48
47ElisabethLevinSok Knallen3701:55:20
48SabinaHanssonMå Bra I Ystad5171:55:23
49VictoriaAxelssonMalmö5081:55:29
50MariaLarsson KroonTorna Hällestad4051:55:34
51LailaLeandersonStigmännen6911:55:37
52RikkeMøllerNovo Gruppens Løbeklub6071:55:48
53MariaLuise WeichselbaumerTsv Bad Endorf Tyskland5731:55:58
54CinaCederbergKustjoggarna Trelleborg2991:55:59
55MiaKristianssonHelsingborg2921:56:21
56MiaWrannertTrelleborg361:56:31
57EricaAnderssonLund5891:57:05
58JessicaWerneLund921:57:09
59AnnicaAnderssonHöllviken541:57:16
60SandraAnderssonBankeryd7601:57:17
61IdaHalldénMalmö7271:57:17
62StineReedtz-RungeNovo Gruppens Løbeklub6161:57:32
63SusanneEkqvistJohnson & Johnson Cordis2201:57:45
64ShannonSauroMalmö2961:58:22
65MarieBorggrenFurulund2061:58:47
66MicaelaNordbergLimhamn7261:58:55
67AnnikaKvist8241:58:56
68SandraStefanovicMalmö5031:59:16
69ThereseKarlssonJulius3861:59:25
70MalinHjortSkanör5101:59:25
71VictoriaAhlqvistLund2291:59:36
72VictoriaMerlövMalmö6971:59:46
73KerstinAnderssonMarkaryd2091:59:55
74CamillaTangvaldFriskis Och Svettis Vellinge3081:59:58
75ÅsaNorheimÖstra Torps Gf2831:59:58
76KristinaHedinLund4591:59:59
77SusannHavenbergKustjoggarna3212:00:27
78AnnaBromsLund5602:00:29
79HanaThomassonMig Själv232:00:36
80IngridKarlssonLund2332:01:21
81HannaSjöbergTrelleborg8172:01:38
82MarieCronqvistTrelleborg5642:01:38
83NathalieZimmermanSkivarp4722:01:39
84IngridFredrikssonMalmö3882:01:45
85LenaHenriksson ÅgrenRonneby Ok1592:01:51
86ElinKudoStockholm5352:02:16
87AnnaFollandSwaggers3032:02:30
88CeciliaSchönmeierHuddinge2942:02:31
89JuliaPerssonSlava Ukraine!7112:02:52
90SaraHanssonHöjalundsv 22-06422:03:14
91MarieNehlinTeam Trelleborg Triathlon/kust3012:03:21
92BoelEricssonTeam Trelleborg Triathlon3342:03:24
93ChristineDahlbergTrelleborg6362:04:12
94SigneTomsoneVsk Noskrien4882:04:17
95LenaErikssonLonesome Runners5382:04:37
96IngridJohanssonTrelleborg5162:04:42
97KatrinaFollandSwaggers2892:04:44
98MariaMalm7822:04:55
99ClaraHermanssonLund3802:05:00
100AnneliLindrothBjörnstorps IF4952:05:08
101Ann-SofieMartinez RiquéKustjoggarna / Ttt3772:05:25
102SusanneLundbladVellinge332:05:31
103CeciliaDahlMalmö5192:05:39
104Ann-LouiseFolinOk Skogsfalken2722:05:48
105BodilHerrlin HedinYstad4582:05:52
106AmelieOttossonLund4612:06:11
107LouiseJerneburg8442:06:21
108SaraMyrvälder8302:06:22
109EmelieBarwe-Callas8232:06:50
110HanneGrøn VeggerbyNovo Gruppens Løbeklub6152:07:13
111FannyDahlbergMalmö2012:07:26
112EditAnderssonLonesome Runners2162:07:38
113MarinaNillundVellinge6482:08:10
114SarahSiderman (ej bet)Malmö8472:08:25
115AnnikaMalmgrenKustjoggarna5042:08:32
116AnnikaThunellTeam Trelleborg Triathlon2982:08:43
117JillianPecorielloNone7442:08:46
118EmmaLoebelCopenhagen112:08:46
119SannaDahlströmKarlskrona3452:08:47
120AnnikaMichelsenTrelleborg422:09:07
121HelenDragestamDylangirl7152:09:12
122MarleneBerggrenKustjoggarna1642:09:31
123LottaRönnowJims Fönsterputs O Städ Ab5702:09:38
124CamillaRehovKlågerup3952:09:49
125Anne-LillZanderTrebolit4632:09:49
126ErikaKuusenjärviTrelleborgs Församling2852:09:54
127AnjaFjellgrenTeam Karsten3392:10:10
128LailaHellberg RosenbergStaffanstorp7392:10:13
129HildaAnderssonAnderssons Sport Sällskap4922:10:13
130VictoriaLeidersdorffTeam Trelleborg Triathlon6502:10:16
131GunillaFritzeFriskis&svettis Vellinge562:10:38
132SaloméSan MiguelTrelleborg7432:10:52
133IdaPetterssonHalmstad1322:10:57
134AnnaMalmquistKustjoggarna Trelleborg2222:11:03
135KatarinaLindbäckLunds Lasaretts IF442:11:43
136EwelinaBiedrowskaTeckomatorp4352:11:43
137MalinAnderssonLonesome Runners5542:11:51
138LenaHerlevsenKustjoggarna7412:11:57
139CeciliaHugossonLonesome Runners4942:12:01
140LinaHjertqvistBreakfast Running5652:12:07
141MyAlmqvist8352:12:08
142MirandaWikströmGöteborg4492:12:26
143SophiaNottehedLimhamn4382:12:35
144MadeleneCarlströmKustjoggarna Trelleborg1842:12:39
145MalinWahlgren8262:12:51
146CatrinKudoStigmännen Karlshamns Ok1442:12:57
147EmelieEleonora Wiman-LindqvistMalmö6402:13:03
148MalinRosvallTrelleborg1132:13:16
149EwelinaBosakMalmö5022:13:16
150JosefineJohanssonÅhus7082:14:02
151EllenNilsson SällLund2532:14:34
152JennieHolmstedtMalmö3192:14:37
153LinaGustafsson MobergStockholm6542:14:50
154MariaEkMalmö152:14:58
155GudrunGudmundsdottirHallaröd7102:15:34
156TanjaBlindbæk OlsenKhif Løb3662:15:40
157FannyNybergTrelleborgs Allehanda6602:16:15
158MariaAnderssonTrelleborg4762:16:29
159LisaHolm7832:16:50
160HannaThomassonLonesome Runners7572:16:59
161HelénJeppssonYstad5902:17:01
162FridaJunvikSandhem1962:17:08
163ElinWredeKnaggens Wrede7212:17:11
164EmiliaSternbergLund3912:17:17
165CarolinaGavellTeam Karsten3372:17:22
166AnneliThulinSvedala4972:17:22
167JosefinKnaggKnaggens Wrede7222:17:28
168KerstinOlssonTeam Trelleborg Triahtlon412:17:43
169BirgittaFällströmPingvin Rugby Club4322:19:38
170PernilleLundahl ScharffNordic Military Training6512:20:04
171KristinaBerglundFriskis&svettis Vellinge912:20:09
172MonicaCedergrenUr Form2542:20:19
173TaherehMokhtariMalmö4642:20:35
174GunillaSunhedeNordic Military Training3532:21:19
175MagdalenaGegaMalmö3512:21:21
176IreneKasperssonTrelleborg5222:21:54
177CamillaKronholmTrelleborg1752:22:02
178EllinorNilssonTrelleborg5782:22:07
179LottaRosenströmNordic Military Training1002:22:17
180LenaSteenMalmö1682:22:18
181MarieWetterlinHöllviken6412:23:02
182LottaWahlqvistTtt / Kustjoggarna842:24:04
183PetraHedvallSödra Sandby2622:24:35
184CeciliaGreenMalmö4282:25:13
185JessicaStrandhÖstersund1762:25:16
186ClarieWijkVinslöv4112:25:24
187PatieWijkVinslöv4122:25:25
188LindaMolinAspekta1182:25:29
189JohannaAlfvénSödra Sandby1152:25:50
190MariaEk WesterbergWollerau, Schweiz7532:26:10
191IngridMagnussonTrelleborg5692:27:06
192CarolineHeijlStångby4392:28:42
193SaraTufvessonVellinge2392:29:21
194CatjaOlssonTrelleborg5662:30:03
195CharlottaSvalanderLilla Beddinge5412:30:39
196MariaSteenLund1202:31:10
197MelinaKatkicMalmö982:31:36
198MariaElisabet SvahnMarcus401252:31:58
199AnnaAnderssonMalmö6832:33:35
200UlrikaAnderssonLonesome Runners5262:33:52
201KristinaGlantzÅhus7092:34:46
202MiaEreniusMcAd Ab4702:34:51
203CeciliaSjöstrandSkivarp1452:36:22
204AmandaHallqvistTrelleborg72:37:29
205CarinaMårtenssonYstad4572:38:29
206SteffanieEsseMalmö6562:41:59
207MariaOlssonKristianstad2402:42:44
208AnnikaJohanssonTrelleborg5132:42:55
209AnneMarie OlsenNovo Gruppens Løbeklub6102:43:03
210AnetteStrandbergLlif7692:43:29
211MariaLomholtFalsterbo4672:44:22
212GittanLandhagerTrelleborg6932:47:58
213MadeleneKarlssonKarlskrona252:49:21
214TuaRydbergTeam Karsten3382:56:42
215MajaNilssonTeam Karsten3362:56:43
216JeanetteLe MahieuTrelleborg4212:57:12
217CarolineMattssonTrelleborg2032:57:12
218RebeccaJanssonMalmö4332:58:09
219ElmaVidjen8283:04:05
220ÅsaDimovskiRegion Skåne3293:04:07
221SusannePetreczAlla Tiders Fotvård5623:14:37


Resultat Män 2015

Tillbaka upp

PlatsFörnamnEfternamnOrt eller Lag / KlubbNr-lappResultat (brutto)
1MagnusHanssonIFK Trelleborg7551:16:19
2ErikDahlLk Spring Åmål7191:20:39
3ErikGilleniusLekande Lätta Löparsteg7291:22:26
4ErikAnderssonTeam Nordic Trail5231:22:41
5JuhaSalomiesTrelleborg5931:23:25
6TorsteinSteinersenColdzyme171:23:49
7AndersNilssonKexholms Sk2841:24:40
8ChristianJonssonVivobarefoot7421:26:18
9JonasHanssonMalmö Gerillalöpare7621:26:25
10MikaelAnderssonHlk-927641:26:26
11PederWelin7811:26:29
12AndréAhlbinMalmö4731:26:44
13MartinWendtLunds Ok8161:26:55
14ChristianFriisMalmömilen6981:27:15
15DanielLjungdahlHöör1111:27:25
16AdamBahrLund7311:27:34
17AaranHigginsPeab Ip3481:28:17
18JonasPerssonIs Göta6891:28:25
19FredrikOlssonCannibal Hippies1281:28:41
20MagnusAnderssonMalmö6961:29:18
21OlofOstranderAxa Sports Club4301:29:45
22SebastianRybergYstad2501:30:27
23SebastianWestbergPuppy Triathlete Society2771:30:35
24JensThuressonBreakfast Running4821:31:15
25AndreasNormanTeam Nordic Trail Malmö7371:31:18
26RichardCederbergKävlinge4791:31:48
27TobiasHolmqvistNcc Construction481:31:53
28DanielÅman8311:32:22
29HugoJystarndTeam Nordic Trail3681:32:36
30EmilSkoglarBjörnstorps IF6271:32:36
31NiklasBraunThree Amigos2651:32:52
32JoakimPalmqvistIFK Helsingborg7011:32:59
33DanStenqvistMalmö Gerillalöpare7701:33:00
34PerSvenssonHeleneholms IF3071:33:16
35UlfLewinSok Knallen3711:33:17
36JoakimSjöbergHelsingborgs Sok/pålsjöterräng7521:33:32
37FredrikDavidssonTeknograd4471:33:35
38HåkanLarssonIFK Trelleborg2341:33:37
39MartinBernhardtzSundbyberg1901:33:56
40MartinJohnsonNäset Triathlonklubb8021:34:05
41AndreasSvenssonHlk-927581:34:27
42JesperPeterzenMalmö311:34:31
43ManfredJägerTsv Bad Endorf Tyskland5741:34:38
44FredrikHugossonLunds Ok5441:35:04
45JonasOlssonVellinge7041:35:12
46MartinSjöberg8331:35:13
47ClaesLindströmÅkarp6581:35:28
48JonasJohanssonTeam Blekinge4251:35:53
49PatricLjungbergHöllviken5811:36:04
50AndersDahlbergKlagstorp6291:36:08
51MattiasDahlbergGubbvaden Grinders IF2601:36:10
52PerKvistKustjoggarna1341:36:27
53MartinFrostlyckeMalmö4501:36:31
54MichaelLe MahieuTrelleborg4201:36:42
55LarsJahnforsCrossfit Sydkusten8131:36:53
56BengtWiedelSkårerunners2181:37:01
57FilipKnuth511:37:03
58MathiasOlofssonTrelleborg5921:37:11
59MikaelAxelssonOk Skogshjortarna6281:37:16
60TobiasOlssonUppåkra IF7491:37:18
61PatrikAnderssonTaberg2571:37:29
62AndrewWitseyKlagstorp3731:37:32
63ErikSvenoniusBjörnstorps IF6851:37:32
64StefanFörareKustjoggarna I Trelleborg5291:37:46
65NiklasOlssonFarstorp Athletic Club4991:37:53
66HåkanBillGubbvaden Grinders IF2591:37:54
67TobiasWidellVegan Runners IK8051:37:57
68MarcusBromanTeam Clubman1191:38:04
69MartinWanegårdhVeberöd941:38:28
70TorbjörnRuckmanHörby2471:38:30
71JonnyNyströmÄlmhults Sportklubb1061:38:34
72MarcusSollvénStaffanstorp1981:38:35
73CarlJohan RolfhamreMoment Hotels821:38:46
74StaffanJanssonPallar Inte IF6241:39:13
75IngeSixtenssonSöderåsens FK7301:39:15
76JørnMeidahl PetersenNovo Gruppens Løbeklub6201:39:21
77NicklasRöhlSkanör4411:39:24
78MikaelIsakssonEslövs Cykelklubb3561:39:33
79JonasPerssonSkurup3831:39:37
80JohanLimåsArrie5361:39:51
81MarkusMeijerTetra Pak IF4181:39:57
82MarcusNelsonLunds Löpare4461:40:01
83HenrikHoffPallar Inte6231:40:08
84JonasGöranssonGöranssons Elservice Ab5801:40:32
85VictorNilssonThecodebureau.Com2901:40:50
86HenrikPalmquistNäset Triathlonklubb7361:41:00
87MartinGribblingSmyger I Vassen2131:41:01
88AdamSwegerFriskis & Svettis Vellinge7251:41:05
89JonasSvenssonTrelleborg4311:41:07
90RobinMelanderTrelleborg7171:41:10
91MartinLeidersdorffTeam Trelleborg Triathlon6491:41:16
92RobinPerssonTeam Trelleborg Triathlon6211:41:19
93ChristianWiedelSkårerunners2191:41:33
94SteenAndersenKlagshamn5991:41:39
95CarstenNyboe8371:41:43
96DennisPerssonVadensjö1651:41:50
97AlexanderNilssonCoach K Runners521:42:14
98JosefSilva MobergSkåre Swimclub6551:42:22
99DanielLandénTrelleborg7591:42:27
100HenrikWesterbladSkegrie5251:42:27
101JanSkovrindHvalsø Løbeklub621:42:30
102Gustafvon GrothhusenMv Streetbasket3461:42:32
103GöranEngströmSmygehamn7731:42:37
104AndreasGillsbergBankeryd7611:42:41
105TordBengtssonMalmö491:42:52
106JesperJernbergJag Vill Ju Bara Se Bra Ut Nak1801:43:21
107AndersWollinTrellebors Uv-Rugby2141:43:22
108MattiasNilssonTrelleborg5001:43:23
109BirgerSteffensenTrelleborg8121:43:27
110UrbanSchmidtTrelleborg8211:43:39
111JesperAnderbergBjörnstorps IF7381:43:45
112MartinHempelTrelleborg Uv-Rugby4161:43:47
113MartinLindegaardNovo Gruppens Løbeklub6181:43:53
114Bengt-OlofAxelssonActic Skrylle Running1541:43:53
115FredricCarlsonLyckliga Löpare871:44:15
116ChristerLöfkvistCoach K Runners591:44:16
117MartinPerssonTrelleborg3201:44:17
118MartinAnderssonKustjoggarna / Trelleborg2441:44:17
119LarsWalleriusLomma6471:44:20
120FredrikGoaHeleneholm TriTeam8001:44:26
121RIkardRothHöllviken8071:44:28
122RogerNellsjöFeet On The Ground Ab5281:44:44
123ErikPerssonCrisp Team5861:44:53
124JonasLyckaliTrelleborg8201:44:59
125LennartTenlandFriskis & Svettis Vellinge5761:45:02
126LucasGrindJärna4781:45:06
127LarsBennrupTrelleborgs Hamn6881:45:07
128CarlBjartmarLomma6381:45:14
129BennyNilssonLimhamn721:45:27
130SixtenNettranderFriskis & Svettis Vellinge3521:45:28
131MikaelStenborgTrelleborg7321:45:35
132TordJohannessonHarlösa IF531:45:50
133ChristerKarlssonTrelleborg401:45:52
134LarsSvenssonSödra Sandby7051:46:02
135GustafHanssonBunkeflostrand5461:46:08
136PontusJohnssonYstad2001:46:08
137DanielJerrhag8341:46:26
138JensBoströmJag Vill Ju Bara Se Bra Ut Nak1791:46:26
139SimonSollvenTrelleborg2301:46:27
140MartinAhlströmOxie5491:46:38
141DanielErmanTrelleborg31:46:44
142BertilPerssonEon IK2791:46:45
143PerHolm HansenSlågarp8081:46:47
144MattiasDahlsjöTrelleborg8111:46:55
145HåkanMalmqvistKustjoggarna Trelleborg3131:46:56
146PerEngmanTrelleborg91:47:14
147TheisMertins DideriksenKøbenhavns Brandvæsen6051:47:22
148MartinLevinVismarlövs Café & Bagarstuga7661:47:33
149JesperFriskTeam Nordic Trail3671:47:34
150FredrikWallerLöpargruppen I Abbekås M Omnej3301:47:41
151MoritzDaniels-5751:47:47
152Per-AndersLandmyrSnogeröd6741:47:51
153CarlHall-KarlströmParkgatan6721:48:00
154RobertoAppioMax IV Laboratory2581:48:01
155StellanEkholmFriskis&svettis Vellinge4231:48:01
156MatsLundhFriskis&svettis Vellinge901:48:02
157StaffanEkströmHilti Svenska Ab4401:48:03
158PatrikWibergIntersport7201:48:04
159GunnarPerssonHöör7631:48:08
160HåkanKristianssonSvedala7671:48:10
161SimonVikströmMcK2271:48:20
162PatrikAnderssonTrelleborg2611:48:23
163VictorGlansOxie2461:48:41
164NilsWesterbergJoggerträff Pfäffikon7541:48:41
165EmilBertramMalmö6221:48:45
166RobertHarnischKustjoggarna3931:48:54
167DennisPeterssonSydkustloppet6301:49:04
168JonasWallinTrelleborg861:49:06
169Per-GunnarBerntssonPalette7131:49:31
170SvenHagenMalmö3811:49:36
171KimBjörkmanSvedala Gif6841:49:45
172FredrikNordbladhLöddeköpinge1661:49:47
173DanielKaczMalmö4091:49:49
174JonasLarssonSvarte1991:49:53
175DanielLennartssonMarcus401291:49:58
176JensAbelssonRörvik3501:49:59
177MarcusAkkadLimhamn8151:50:04
178MikaelEkbergMalmö2361:50:06
179FredrikSilfversparreKlagshamn6731:50:10
180LinusLindströmKustjoggarna7711:50:10
181ChristianEricsonBräutigam Consulting651:50:17
182MartinLagerborgTrelleborg5341:50:18
183MaxRosencrantzJust Run Sportsclub5371:50:25
184AndreasLundbladVellinge341:50:31
185ThomasErikssonSmygehuk Ff221:50:41
186DavideAzzalinTrelleborg7401:50:52
187PeerKlugMalmö4291:50:56
188UlfHörmanFriskis & Svettis Vellinge6711:51:02
189AndersSjöholmMalmö4441:51:04
190PeterAhlmTeam Trelleborg Triathlon7461:51:11
191RichardGeorg EngströmKöpenhamn2751:51:41
192FredrikNilssonMalmö5791:51:44
193FredrikSwernfeldtStaffanstorp2811:51:46
194ErikMarcussenNovo Gruppens Løbeklub6171:51:46
195AndréAnderssonÖt Smygehuk6451:51:54
196MartinLövdénLund6431:52:03
197EricRehnSk Tegsnäspojkarna471:52:16
198MartinRosengrenHöllviken6461:52:18
199Fredrikaf WinklerfeltTrelleborg5501:52:19
200FredrikRöisethHäljarp4061:52:19
201StefanJohannessonFriskis & Svettis Vellinge4831:52:22
202RogerLöfströmCoach K Runners1421:52:22
203PeterOlssonLmm3041:52:31
204JonasAndersson8291:52:42
205GustafLusthTrelleborg5111:52:50
206JohanJarnviYstad6801:52:52
207DanPerssonYstad6311:52:52
208JuliusKratzerLund1601:52:54
209TorgnyJohanssonHässleholm1081:53:03
210MichaelJanmaatHolland6591:53:08
211AndersPalmquistPartri611:53:09
212KristianLindvallJulius3851:53:11
213RickardBjörklund8361:53:15
214MårtenHuzellSolna4711:53:17
215ThomasHøy NilssonMalmö3841:53:22
216PhilippWegendMalmö3981:53:24
217MagnusOlinMalmö5941:53:27
218GertonJönssonKävlinge3271:53:31
219EmilKlingStockholm5591:53:33
220KarlBorgstrandMv Streetbasket3471:53:37
221AndersJacobssonLmm4011:53:38
222TonyJönssonTrelleborg3221:53:49
223GunnarThuressonKami6871:53:50
224AndersGanslandtÖt Smygehuk Ff371:53:51
225SebastianZweinigerSvedala1811:53:54
226JörgenSjöslättSkurup5681:53:56
227AndersSvenssonMalmö5051:54:04
228ToyneRingwaldLuleguttene8031:54:10
229SakariSyvaniemiLimhamn6671:54:10
230JanOlsson8321:54:15
231JonasOlssonMalmö391:54:16
232AndersRosvallTrelleborg1141:54:19
233KristianAssarehnRåå4191:54:23
234RasmusAnderssonMalmö711:54:29
235PeterJohnssonTre Lyktor6331:54:31
236AndersWiklanderKarlshamns Simklubb Triathlon3251:54:35
237ÖrjanBerghMalmö Gerillalöpare6861:54:36
238PaulKristianssonHöllviken6701:54:40
239MikaelGunnarssonÄlmhults Sportklubb1051:54:43
240MartinGanslandtKustjoggarna461:54:43
241GuillermoChaminadeLos Guepardos De Guijuelo2561:54:44
242FilipLjung8451:54:46
243MarkoLindholmAnderslöv5971:54:51
244MarcusEkbergMalmö1211:54:57
245TomasOlssonImmeln3601:54:59
246RobertFelixHöllvikens Boxningsklubb4371:55:07
247HansDesserSvedala/lödde Alpin1691:55:09
248MicaelOlssonLonesome Runners2171:55:17
249FredrikJönssonTrelleborg4261:55:17
250JanÅke CarlssonFriskis&svettis Vellinge3971:55:19
251MarcusSundinMarcus401261:55:25
252KlasAbelsonBunkeflostrand891:55:26
253AndersStenuddKungsholmen Lk1331:55:27
254BengtRosenkvistTrell6661:55:27
255MagnusChristenssonBy 3-Athletics6031:55:28
256HåkanKiendlLmm2251:55:30
257MagnusOlssonFurulund1911:55:32
258SakariasRybergMalmö2511:55:36
259BosseSöderbergHagespissarna4041:55:36
260PaulZanderTrebolit4621:55:37
261KristerAnderssonAnderssons Sport Sällskap4931:55:58
262AlexAndersenKøbenhavn5431:56:17
263PeterDahlLimhamn381:56:22
264UlmanLindenbergerBlazing Turtles6651:56:28
265MattiasHedvallLöddeköpinge2641:56:31
266StefanSimonssonTrelleborg3641:56:32
267HugoDahlMalmö5201:56:37
268FredrikJohanssonHik Bandy5451:56:40
269HansRasmussenMaersk IF / Höllviken Ck271:56:48
270Sven-ErikStrandLunds Lasarettes IF6811:56:54
271MarkusBorggrenFurulund3411:56:58
272Bengt-ErikJohnssonPeab Sverige Ab661:56:58
273MartinEksten7791:57:02
274RobertHarvigssonBunkeflostrand5331:57:13
275EdvardFångHöllviken751:57:31
276FredrikErlandssonBr Erlandsson Bygg & Allservic6991:57:32
277MatsSivhedTrelleborg1571:57:43
278TobiasLindbomBara2411:57:53
279AndersEliassonNavåsens FK2671:57:55
280JensOlsenMalmö6951:57:55
281SeanFurlongMalmö4131:57:57
282FelixSchluter?1561:58:06
283NilasHultmanMalmö3491:58:16
284IngvarPålssonLund261:58:18
285PeterFrankHagespissarna6921:58:21
286PerSaurowKustjoggarna Trelleborg3021:58:27
287MagnusBergstenLund2351:58:30
288JakobMobergStockholm6531:58:34
289MagnusPrösselHöllviken4081:58:34
290JoakimJohanssonFam. Johansson6641:58:39
291OliverMerlövMassive7141:58:40
292TorbjörnWahlströmTrelleborg5711:58:44
293PeterRasmussenTrelleborg1741:58:49
294RobertGalambosNäsets Triathlon Klubb4361:59:04
295AndersSwernfeldtDalby2801:59:18
296RobertThunellTeam Trelleborg Triathlon2971:59:24
297GustavSilfversparreTrelleborg951:59:29
298RoberthJörnheimLomma4811:59:32
299PeterStarkTygelsjö1221:59:45
300BoPerssonKustjoggarna Trelleborg3002:00:01
301PerPerssonTrelleborg5182:00:12
302OlleSvalanderLilla Beddinge5402:00:20
303MikaelSigstedtMalmö5472:00:50
304PerSvenssonSydsvenskan IF5982:00:55
305AndréRowéusThree Amigos2072:01:06
306ConnyJönssonRejlers1552:01:10
307MagnusPerssonHelsingborg2912:01:17
308PeterHanssonTrelleborg1862:01:17
309JensCarlströmKustjoggarna Trelleborg1832:01:20
310RasmusSandbergEscandi Project3422:01:22
311JonasFolkstrandTrelleborg2372:01:23
312JohanSvensson; Drop All Tables; --2152:01:28
313UlfGrönborgTorstorps IF5122:01:57
314LeifTengbergTrelleborg1092:02:05
315AndreasEdvardsson8432:02:05
316JoakimPerssonHöör4752:02:05
317HansWillehaderMalmö7162:02:07
318ErikHerslow BergmanEwb Trading2682:02:08
319Lars-OlovPerssonSlava Ukraine!7122:02:52
320PatrikLiljegrenTrelleborg5512:02:58
321DavidNilssonArkens IF1042:03:16
322JanHerbertsonHeleneholms IF3242:03:24
323KristianBlomstrandMalmö1302:03:28
324ChristopherRaushillToksnabben IK1852:03:31
325SteenOlsenHftc4982:03:31
326MagnusJohnssonMcAd Ab4692:03:32
327MagnusBergkvistDsv Road4102:03:45
328LarsThorgaard HenriksenDanish Crown2102:03:53
329LarsAlmrothKristianstad3742:03:55
330PatrikOlofssonHöllviken5632:04:00
331GustavStrihagenGotham City5612:04:14
332OscarStenudd7762:04:15
333ThomasBauerAnderslövs Scoutkår7182:04:18
334ThomasPålssonBjärred762:04:25
335PerPålssonTrelleborg572:04:34
336MartinMånssonVellinge IF1722:04:41
337KristianVelinLonesome Runners282:04:42
338LeoHedvallSödra Sandby2632:04:45
339ErikLundströmEntré792:04:55
340ThomasLarssonTrelleborg8102:04:58
341GöranSjöströmFriskis&svettis Vellinge2692:05:01
342AndersSkogLonesome Runners4892:05:02
343CarlMikael LundinFirst Fysio5722:05:02
344JanWestbergBankeryd932:05:13
345StefanAntoniusKennys Bilservice6022:05:18
346BertilSämforsHöllviken4072:05:23
347TobiasIdvallHelsingborg1012:05:24
348BjörnBennrupFriskis & Svettis Vellinge1392:05:30
349HansOlof ChristenssonKlagstorp8142:05:47
350HåkanHanssonHönsinge4682:05:56
351DanielBygdemarkCrossfit Sydkusten8092:06:21
352ZingoAndersenIK Jogg2322:06:27
353KamaranChaomarSimrishamn3442:06:47
354TorbjörnSiegertTrelleborg8042:06:53
355GertBergstrandTrelleborg3402:07:32
356MagnusLindNäset Tri Team2452:07:45
357JonasErikssonVvs Agenturer Ab2712:07:50
358RickardAnderssonEslöv7752:07:57
359HenrikChallisGamla Skolan På Böste Läge852:08:02
360MatsLindeborgLmm3722:08:20
361RickardAlmrothSmygehamn3752:08:26
362HansMalmströmMalmö3542:08:35
363LarsHåkanssonTrelleborg732:09:01
364AndersJohanssonKustjoggarna Trelleborg2382:09:05
365HenrikSjöstrandLerberget5552:09:07
366BengtFolinOk Skogsfalken2732:09:13
367RickardHugossonHelsingborg2232:09:28
368PeterSvenssonTrelleborg3992:09:30
369ChristerAnderssonActic Skrylle Running1522:09:32
370FelixKozmaActic Skrylle Running1532:09:32
371BjörnLarssonBeddingestrand3892:09:36
372EmilMalmgrenTrelleborg6942:09:51
373MikaelWidellTeam Nordic Trail2422:09:53
374FredrikPerssonMalmö7502:10:06
375RobertEngmanTrelleborg82:10:10
376WilliamLindvedSwaggers2882:10:24
377HansMånsson RantzowTrelleborg2522:10:44
378MagnusOlssonPerfekt Euronics2662:10:49
379CasperHanssonTrelleborg7332:10:51
380RusenCanpolat8402:10:58
381AndersÖstlundBromma4772:11:08
382MikaelOttossonLyngby4602:11:34
383BengtChristofferssonHörby1622:11:42
384LarsGullersÅkarp4512:11:43
385BjörnAhlFeet On The Ground Ab5272:11:52
386JohanJeraeusMalmö3822:11:54
387MagnusPallaseSödra Sandby5482:12:21
388JanLindénVinslöv5072:12:49
389JonasTunestålKlsugglarps2122:13:00
390KennethLindegrenMalmö6392:13:02
391AdamCrona8382:13:30
392JohnnyAnderssonSkåre582:14:13
393AlfArnshedIFK Trelleborg Aid6062:14:27
394LarsRosvallTrelleborgs Hamn5832:14:37
395AndersAnderssonTrelleborg352:14:38
396KalleAnderssonStaffanstorp5562:15:15
397NiklasBöösLöpargruppen Abbekås1432:15:16
398JoakimFrombergLonesome Runners4002:15:18
399JohanSigvardssonTrelleborg8192:15:19
400HansOhlssonEllos IF3632:15:28
401MattiasNilsson SjöbergTrelleborg8182:15:30
402MatsOlssonLindeborgs Ff3622:15:50
403StefanNilssonOk Kontinent6262:16:16
404MarcusAhlbinTrelleborg3352:16:28
405LennartKinleOrust1772:16:29
406UlfSvenssonLimhaman452:16:51
407AndersNilsson8462:17:05
408MartinJunvikSandhem1972:17:08
409GöranDahlbergMalmö1672:17:11
410FredrikLinnéMalmö6902:17:18
411RichardAnderssonKlagshamn4482:17:18
412ThomasNehlinTrelleborg2262:17:21
413FlorianSchmiedekBerlin7562:17:35
414ChristianCammeröKlagstorp4022:17:41
415FredrikGustafssonLonesome Runners1712:18:02
416ChristerHallgrenSydkustloppet12:18:20
417LeoChallisChallis7352:19:12
418MatsJeppssonYstad5912:19:30
419JonasJanebrantMalmö6692:19:30
420JohanEkmanTrelleborgspolisens IF3162:20:09
421HenrikLarssonTormestorp1232:20:11
422DavidWalldénTrelleborg6632:20:12
423EricWalldénTrelleborg6622:20:13
424LennartOlssonTrelleborg5242:20:30
425JonasWelinTrelleborg1732:21:05
426MatsAppladahlListening4Change7682:21:13
427JonasÅkessonAnderslövs Scoutkår4962:21:46
428Klas-GöranWahlgren8272:22:21
429ToniLazarevskiTeam Laza5522:22:44
430DanielSvenssonStaffanstorp212:22:58
431LukaszWereckiMalmö1952:23:12
432JimmiJohanssonFragglarna4152:23:21
433AndersEreniusFjättrade Tuppen5062:24:35
434AndreasEkstrandFragglarna4142:24:37
435BengtLundströmMölndal1582:24:43
436Karl-ErikPerssonFriskis & Svettis Trelleborg5962:24:56
437ChristianFriskVellinge Runners1612:26:06
438RichardJobsonTrelleborgs Hamn8062:28:50
439MagnusDahlsjöKustjoggarna Trelleborg2022:29:13
440NilsRenström1412:29:58
441SamSvalanderLilla Beddinge5392:30:39
442MatsDahlbergTrelleborg5152:30:46
443JörgenEkelöwBromma4802:31:11
444StefanPalmVellinge Runners1632:31:38
445LinusNilssonOk Kontinent5422:32:55
446NikolajRasmussenNovo Gruppens Løbeklub6112:33:16
447JohanArlockLund632:37:17
448ThomasHallqvistTrelleborg132:37:28
449ArturBlidingDalby642:38:51
450GeorgSchrammTrelleborg3262:44:42
451GustafKrigströmKarlskrona242:49:22
452BoMikkeläTrelleborg802:57:25
453MarkMikkeläTeam Mikkelä832:57:26
454GöranAnderssonMoment Hotels813:02:20